Frameworki PHP (CodeIgniter, Yii, CakePHP) vs. Django


Muszę zaprojektować witrynę, która musi pomieścić około 2000 użytkowników dziennie, a kryterium jest szybkość. Dodatkowo strona jest zorientowana na użytkownika, gdzie użytkownik będzie mógł się zalogować i sprawdzić swój profil, zarejestrować się na konkretne wydarzenia, w których chce wziąć udział. Witryna musi być hostowana na serwerze VPS. Chociaż mam całkiem niezłe doświadczenie z Pythonem i PHP, nie mam pojęcia, jak używać któregokolwiek z tych frameworków. Mamy wystarczająco dużo czasu, aby poeksperymentować i nauczyć się jednego z powyższych frameworków. Czy mógłbyś wyjaśnić, które z nich byłyby lepsze w takim scenariuszu, biorąc pod uwagę szybkość, możliwości i bezpieczeństwo witryny
.
Podziękować,
nighting
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To bardzo subiektywne pytanie, ale osobiście poleciłbym Django. Python jest bardzo dobrym językiem w użyciu, a framework Django jest mały, łatwy w użyciu, dobrze udokumentowany, a także ma dość aktywną społeczność.
Jednak ten wybór był częściowo spowodowany moją niechęcią do PHP, więc potraktuj to zalecenie z przymrużeniem oka.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Większość ram jest obecnie wystarczająco szybka, aby spełnić wszystkie Twoje potrzeby. To naprawdę zależy od tego, w jakim środowisku czujesz się najbardziej komfortowo. Chociaż istnieją tu i tam niuanse, frameworki MVC mają wiele wspólnego, więc cokolwiek zdecydujesz się użyć, jest tak naprawdę pytaniem, które najbardziej Ci się podoba.
Więc jeśli lubisz Pythona więcej, oto twoja odpowiedź. Użyj ramek Pythona, a Django jest najlepsza. Jeśli lubisz więcej PHP (nie podoba mi się to osobiście), musisz wziąć więcej rozwiązań. Ale którekolwiek z ram PHP są dobre. Są tak naprawdę. Wystarczy wybrać jeden, który wygląda dobrze z pełną dokumentacją i przejdź do pracy.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Pracowałem z CakePHP i Django i bardzo polecam Django. Nie wiem zbyt wiele o CodeIgniterze, ale pamiętam, że go wykluczyłem, kiedy około rok temu sam oceniałem frameworki. CakePHP wydawał się wtedy znacznie bardziej zaawansowany.
Po pierwsze, społeczność Django jest znacznie większa i spędza dużo czasu nad aplikacjami wielokrotnego użytku. Oznacza to, że otrzymujesz wiele funkcji za darmo. Połącz to z administratorem django i już wykonałeś wiele rzeczy dla siebie. Nie jestem na bieżąco z frameworkami PHP, ale jestem pewien, że Django jest również bardziej zaawansowane.
To bardziej sprawa osobista, ale ja po prostu lubię Pythona zamiast PHP. Porównaj, jak powstają modele CakePHP i Django:

http://book.cakephp.org/view/6 ... odels
http://book.cakephp.org/view/6 ... odels
,

http://docs.djangoproject.com/ ... odels
http://docs.djangoproject.com/ ... ls... python jest wyraźnie bardziej czytelny.
Pamiętaj, że Django daje ci niesamowity ORM i buduje twój schemat dla ciebie, co oznacza, że ​​nigdy nie musisz dotykać bazy danych, jeśli nie chcesz. W przypadku frameworków PHP musisz stworzyć własny projekt bazy danych, co w tym momencie tylko mnie spowalnia. Zawsze możesz wejść i dodać indeksy, aby przyspieszyć później.
Jest to prawdopodobnie najbardziej stronnicze, ale jeśli zaczynasz nową aplikację - poważnie - po prostu trzymaj się Django lub Ruby on Rails. Nie bez powodu wszyscy o nich mówią, a za nimi stoją największe społeczności i najlepsi programiści.
Możesz też sprawdzić

Pinax
http://pinaxproject.com/
dla wielu gadżetów Django.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Codeigniter jest szybki i dobrze udokumentowany, a także ma dużą społeczność i wreszcie zaprzyjaźnia się z programistą.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

CodeIgniter
http://codeigniter.com/
to świetny framework PHP, który jest szybki i ma świetną dokumentację. Zacznij czytać ich podręcznik użytkownika, a dowiesz się, jak pracować z frameworkiem.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Rozszerzenie Matchu:
Lub - jeśli bardziej lubisz PHP - czas nauczyć się innych rzeczy, takich jak Python. Nie jest trudno się go nauczyć, a kiedy zaczynasz, staje się to bardzo przyjemne.
Wiele osób stworzyło port PHPtoPython/Django, taki jak Mozilla, Netgeo, Nasa,

TheOnion
http://www.reddit.com/r/django ... o_us/
itp.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli do części PHP wybrałbym CodeIgniter - nie przeszkadza ci to zbytnio. Ale nie ma żadnych generatorów kodu/widoku/modelu po wyjęciu z pudełka, musisz trochę wpisać.
Ale języki inne niż PHP wydają się być czymś więcej

seksualny

.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Używam CodeIgniter 1.7.2 i dla złożonych witryn jest to bardzo dobre i wydajne, ale zdecydowanie brakuje w nim jakiegoś generatora kodu, który pozwoliłby na przykład stworzyć aplikację IT jednym kliknięciem.
Miałem wrażenie (oglądając tutorial), że Django go ma.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się