Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Logowanie przez wielu użytkowników i pulpit zdalny w systemie Windows/Linux?


Na platformach Windows wygląda na to, że możesz zalogować się jako użytkownik lokalny lub jako użytkownik zdalny. Czy istnieje sposób, aby wielu użytkowników mogło zalogować się do systemu Windows? Może uruchomienie usługi telnet mogłoby na to pozwolić? Ale to byłaby pociecha. W jaki sposób każdy użytkownik może zdalnie uzyskać dostęp do pulpitu swojego konta?
Podobnie w systemie Linux wielu użytkowników może telnetować się na tym samym komputerze, ale jest to system konsoli. Czy każdy użytkownik może uzyskać dostęp do zdalnego pulpitu?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Do tworzenia wielu pulpitów z sesjami potrzebny jest serwer Windows. W systemach Windows innych niż serwerowe wielokrotne logowania na pulpicie są blokowane i tylko jedna sesja może być aktywna. Zalogowanie się do innego użytkownika/sesji za pośrednictwem Pulpitu zdalnego spowoduje zablokowanie pierwszej sesji (jeśli drugi użytkownik ma do tego uprawnienia).
Jeśli słyszałeś/widziałeś wiele aktywnych sesji pulpitu w nieserwerowym systemie Windows - zostało to zmodyfikowane przez system operacyjny wraz z wymianą pliku termsrv.dll. Licencjonowanie nie pozwala na modyfikowanie/zamianę plików systemowych i używanie w ten sposób systemu innego niż serwer, a jest to NIELEGALNE.
W Linuksie jest to możliwe, wystarczy to skonfigurować. Niestety nie jestem ekspertem od Linuksa, nie mogę pomóc. Może ktoś inny.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Pulpit zdalny dla wielu użytkowników dla systemu Linux jest dostępny przy użyciu oprogramowania NoMachine:

https://www.nomachine.com
https://www.nomachine.comhttps ... ne-nx
https://www.linux.com/learn/tu ... ne-nx
Inną metodą jest tunelowanie przez ssh. W Internecie istnieje wiele procedur krok po kroku, które pokazują, jak to zrobić, w tym z jednej z witryn w sieci stackexchange:

https://unix.stackexchange.com ... chine
https://unix.stackexchange.com ... chine

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się