Nieumyślnie wyłączono udostępnianie adaptera w Hyper-V na S2008R2 Std


Mój przyjaciel, z którym dzielę serwer dedykowany, zdecydował, że zagra inteligentnie, zainstaluje Hyper-V i spróbuje stworzyć kilka maszyn wirtualnych, tak, wszystko jest w porządku, dopóki nie zobaczę, jak odznacza Zezwalaj systemowi operacyjnemu zarządzania na korzystanie z tej sieci. adapter ”, a następnie kliknij Zastosuj i tak ...
Nie mam KVM dla danego dedi, ale mogę uruchomić WinPE przez sieć - mam nadzieję, że to wystarczy, aby przywrócić ustawienia udostępniania adaptera?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wymagało to więc określonej definicji, ale bawiłem się regeditem przy użyciu WinPE i udało mi się to z następującymi rozwiązaniami (wyklucza to większość moich badań `` obejść '' i natychmiast zapewnia rozwiązanie dla innych napotykających ten sam problem:

1) Musisz określić ClassGUID swojego adaptera, który można uzyskać na różne sposoby:

1.A) Wyszukaj nazwę, którą nadałeś swojej „Virtual Network” w „Virtual Network Manager” - spowoduje to wyszukanie wielu wyników, ale musisz kontynuować, dopóki nie znajdziesz się w kluczu rejestru VMS_MP.

1.B) Znajdź klucz rejestru 'VMS_MP', który powinien umieścić Cię w pobliżu * \ Enum \ Root \ VMS_MP

2) Rozwiń klucz rejestru VMS_MP i kliknij dowolny zagnieżdżony wpis, a następnie interesuje nas REG_SZ o nazwie „ClassGUID”.

3) Po znalezieniu swojego ClassGUID kliknij prawym przyciskiem myszy & > Edytuj & > Ctrl + C, a następnie naciśnij Ctrl + F i wklej go, a następnie wróć do klucza głównego HKEY_LOCAL_MACHINE i naciśnij F3.

4) To powinno znaleźć się gdzieś w środku * \ Control \ Class [YOUR CLASSIC MANAGER HERE] - rozwiń klucz i przeglądaj wpinane klucze, aż znajdziesz jeden z wartością REG_SZ o nazwie „DriverDesc” i wartością „Data” równą nazwie twojego karta sieciowa serwera. W moim przypadku było to 0007.

5) Otwórz odpowiedni klawisz i przejdź do przycisku „Komunikacja”. Teraz musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy & > Zmień wartość „UpperBind” (która powinna zawierać coś w rodzaju „VMSP” lub „VMSMP”) i zmień zawartość na następującą:

Ndisuio RasPppoe rspndr lltdio Tcpip Tcpip6
Zastosuj powyższą zmianę, a następnie możesz ponownie uruchomić serwer i pozwolić mu uruchomić system Windows Server.

Pamiętaj, że ten samouczek jest dostarczany w stanie, w jakim jest, i chociaż proces działał dla mnie, nie mogę zagwarantować, że rozwiąże problem za Ciebie. Ponadto w tym samouczku założono, że wiesz, jak zamontować rejestr systemowy, jest to wymagane do wykonania tych instrukcji, patrz

Tutaj
https://community.landesk.com/ ... 10928
aby uzyskać pomoc, jak to zrobić (wystarczy zamontować gałąź SYSTEM).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się