Uruchamiasz Microsoft Office Communication Server 2007 R2 na maszynie wirtualnej?


Czy ktoś wie, czy uruchomienie programu Microsoft Office Communication Server 2007 R2 na maszynie wirtualnej jest oficjalnie obsługiwane? (Virtual PC/VMWare/Hyper-V)
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Microsoft wydał całkiem niezłą białą księgę na ten temat pt

Uruchamianie Microsoft Office Communications Server 2007 R2 w wirtualnej topologii
http://www.microsoft.com/downl ... en... Najważniejsze jest to, że istnieją role, które można wirtualizować bez problemu, ale w przypadku roli głosowej, audio/wideo, konferencji internetowych i współdzielenia aplikacji musisz trzymać się fizycznych skrzynek.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jestem prawie w 100% pewien, że nie jest obsługiwany i jestem prawie pewien, że nie jest to zalecane. Jeśli spojrzysz na ich „najlepsze praktyki”, zobaczysz, że używają wielu serwerów (10, 15?) Do różnych ról. Nasza własna implementacja jest przeznaczona tylko dla 200 użytkowników i obejmuje 3 serwery, jeden serwer brzegowy, jeden serwer CWA i jeden serwer frontowy. To było minimum, które musieliśmy wykorzystać w naszej infrastrukturze.
Jestem pewien, że tekst będzie działał dobrze, jeśli zostanie zwirtualizowany, ale uważam, że głos/wideo może dość szybko stać się problemem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się