Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

chmura dla oprogramowania Java


chmura uderzyła mnie teraz. Im więcej patrzę na sugestie, tym bardziej wygląda na to, że obrazy wirtualnego systemu operacyjnego są ładowane na żądanie. Nudne ... Gdzieś przeczytałem, że to martwy model, bardzo prawda.
Interesuje mnie uruchamianie oprogramowania Java, które korzysta ze zwykłych połączeń przez gniazdo, bez elementów internetowych ani serwletów, bez REST i całej tej ogromnej ilości inżynierii. Byłoby idealnie, gdybyś miał jeden adres IP, z którym mógłbyś porozmawiać i powiedzieć: „Oto moja praca dla Ciebie”. Następnie ponownie uzyskuję dostęp do tego samego adresu IP i przesyłam następne zadanie, ale znajdująca się w środku chmura wysyła żądanie do innego węzła. Myślę, że EC2 robi to, jeśli dobrze zrozumiałem ich koncepcję. Ale czy działają też z pełnymi obrazami systemu operacyjnego?
Chcę czegoś, gdzie mogę wdrożyć jakiś plik .jar i powiedzieć mi, żebym używał 2 lub maksymalnie 100 wystąpień tego oprogramowania. Jeśli potrzebna jest komunikacja, można to zrobić za pośrednictwem chmury pewnego współdzielonego systemu plików. Czy to może zrobić chmura?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Chcę czegoś, gdzie mogę wdrożyć jakiś plik .jar

Jest to w dużej mierze nieodpowiednie dla „hostingu masowego”. „Coś, gdzie należy rozwinąć plik .jar” jest trochę niejasne.
EC2 (lub jakakolwiek inna platforma chmurowa) jest zdecydowanie tym, czego tutaj potrzebujesz. Musisz jednak upewnić się, że przesłanie pracy jest właściwym wyborem (cokolwiek to dla Ciebie oznacza).
Wether it (Amazon w połączeniu z narzędziem do zarządzania) uruchomi 5 dodatkowych serwerów i dostarczy „pracownika”
     .jar
s "na nich, czy nie, zależy od ciebie.
Wszystko, co daje Ci EC2, to tak naprawdę środowisko, w którym pewne typy niestandardowych obrazów można bardzo szybko wdrożyć.
Konieczne będzie również uwzględnienie grup zabezpieczeń. Wygląda na to, że wykonujesz RMI i dynamicznie przydziela porty, których używa, więc upewnij się, że masz grupę bezpieczeństwa (ogólnie mówiąc: reguły zapory) zgodnie z Twoimi potrzebami.
Jeśli masz oprogramowanie, które działa lokalnie i pozwala to osiągnąć, wykonaj następujące czynności:
 • naucz się korzystać z EC2 :)
 • stwórz AMI odpowiednie dla twojego oprogramowania
 • napisz kilka skryptów/kodu, który będzie zarządzał liczbą uruchomionych instancji (EC2 zapewnia produkt do automatycznego skalowania - zawsze zapominam nazwę - może ci w tym pomóc)
 • upewnij się, że twoje środowisko jest odpowiednio chronione
 • śledź swój budżet
 • pilnuj ponownie swojego budżetu
 • uruchom testy, aby sprawdzić, czy to, co robi oprogramowanie sterujące, jest naprawdę tym, czego chcesz (to nie jest element roboczy, chodzi wyłącznie o wdrażanie „nowych serwerów” - instancji w terminach EC2)

Twoje pytanie odchodzi

dużo miejsca

w odniesieniu do części EC2. Samo posiadanie oprogramowania, które wykonuje rzeczywistą pracę, nie wystarczy do opłacalnego korzystania z chmury. Będziesz chciał mieć jakąś kontrolę (oprogramowanie), które zajmie się ponownym uruchamianiem instancji/niszczeniem ich.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Chmura to dziś modne słowo - tak naprawdę zależy od tego, co zrobi z nią dostawca. Jeśli chodzi o Javę, wiem tylko o

Platforma CloudBees jako usługa
http://www.cloudbees.com/
rozwiązania - nigdy z nich nie korzystałem, po prostu o nich poczytaj. Może pasować do Twojego konta.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się