Czy mój serwer mysql może być w pełni dostosowany?


Używam czterordzeniowego procesora CENTOS 5.9 i686 w standardzie WHM 11.36.0. Jest to dedykowany serwer LAMP z wieloma stronami internetowymi, z których większość korzysta z baz danych. Monitoruję serwer za pomocą Munina i zauważam, że obciążenie jest zawsze dość duże, gdy wykracza poza granice (często> 4). Munin pokazuje również wykres pamięci, który pokazuje stałą wymianę i przydzieloną pamięć średnio około 5-6 GB na serwerze z 4 GB pamięci RAM. Na pewno nie jest świetny?
Próbowałem skonfigurować mysql z tuning-primer.sh i mysqltuner.pl, ale teraz czuję, że nie mogę już tego robić. Te narzędzia wciąż polecają różne rzeczy, ale cokolwiek robię, udzielają nowych rad i czuję, że teraz kręcę się w kółko. Więc moje pytanie brzmi: czy jest taki moment, w którym próba dalszego ulepszania mysql staje się praktycznie bezcelowa, nawet jeśli teoretycznie jest możliwe osiągnięcie lepszej wydajności?
Czy istnieje łatwy sposób sprawdzenia, czy mysql jest wyczerpany?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Serwer bazy danych wymaga dużej ilości pamięci RAM. 4 GB to małe jak na dzisiejsze standardy. Dodanie większej ilości pamięci RAM to najbardziej wydajna optymalizacja, jaką możesz zrobić dla MySQL (a nawet

wiedzieć

masz mało pamięci RAM, stąd zamiana). Wszystko inne, co robisz, jest stosunkowo precyzyjne i ma znacznie mniejszy wpływ. Ponieważ używasz systemu 32-bitowego, najprostszym podejściem byłoby przeładowanie MySQL na dodatkowy serwer z większą ilością pamięci RAM (i nowoczesnym 64-bitowym systemem operacyjnym).
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To nie ma znaczenia, naprawdę. Jeśli produktywność nie wystarczy, martw się o to, a nie o inne kwestie, które powinny zwrócić twoją uwagę - słabe wykorzystanie czasu. Obejmuje to bezpieczeństwo maszyny, kopie zapasowe, problemy z zapytaniami (mogą mieć źle zorganizowane zapytania lub dane

olbrzymi

uderzenie, raz widziałem prośbę, która została zabita kilka godzin później; ponowne przemyślenie organizacji bazy danych i zapytania skróciło to do kilku minut). Skonfiguruj tak, aby wymiana mogła być szybko dostarczona w przypadku awarii maszyny (czysta, udokumentowana i zarezerwowana konfiguracja; nowe kopie zapasowe odpowiednich danych; identyfikacja potencjalnych części zamiennych; ...).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się