Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Sieć bezprzewodowa i twarda


Utworzone przeze mnie sieci używają bezprzewodowych punktów dostępowych, które są połączone z siecią przewodową i bezprzewodową za pośrednictwem satelity, aby uzyskać dostęp do Internetu. Używam kombinacji Vivato, Engenius 2610 i MicroTik RB433 z trzema przełącznikami DLink i dwoma Catalyst 2960. Wszystko trafia prosto do Catalyst 2960, zanim trafi do routera (MicroTik RB1000). Są też użytkownicy, którzy są podłączeni na stałe do routera.
Rozumiem, dlaczego w różnych momentach nie mogę pingować zdalnego odbiornika radiowego, ale dlaczego nie mogę pingować niczego zakodowanego na stałe z powrotem do głównego routera w spójny sposób, jest czymś, czego nie mogę zrozumieć. To jest sieć 100 MB, więc powinno być dużo BW.
Większość radiotelefonów pinguje w sposób ciągły, ale są takie, które nie pingują o określonych porach dnia, powiedzmy wieczorem, a następnego ranka zaczynają wracać, nawet wtedy obraz nie pasuje. Nie więcej niż 150 użytkowników jest podłączonych. Sprawdziłem kable i wszystkie przechodzą. Podłączyłem laptopa do głównego routera.
Używam FreePing, więc mogę pingować wiele urządzeń w tym samym czasie. W tej chwili mam Catalyst 2960 w sieci, nie mogę pingować, ale mimo to użytkownicy/ruch bezprzewodowy przechodzi przez niego bez żadnych trudności, gdy użytkownicy przechodzą do trybu online. Moje pytanie brzmi: dlaczego czasami mogę pingować urządzenia, a innym razem nie, jeśli są one podłączone na stałe do systemu?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Możesz przyjrzeć się kwestiom pogodowym, zwłaszcza jeśli te radia są na zewnątrz. Kondensacja może powodować problemy.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się