Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Czy NetworkSolutions ma dobrą usługę DNS?


Odzyskuję się po awarii DNS i potrzebuję dobrej rady na temat alternatywnego rozwiązania.
Moja firma jest właścicielem nazwy domeny za pośrednictwem NetworkSolutions. Nasza strona internetowa jest obsługiwana przez inną firmę, która również utrzymuje rekordy DNS. Nasza poczta e-mail jest obsługiwana przez Google Apps, a rekordy MX są przechowywane przez wspomnianą witrynę internetową/hosta DNS.
Wczoraj w naszej witrynie internetowej/hoście DNS wystąpił poważny błąd w niektórych programach i wszystkie nasze rekordy DNS zostały całkowicie nadpisane nieprawidłowymi wartościami; pomyślnie kieruje naszą domenę i rekordy MX na niewłaściwe serwery. Niestety problem nie został wykryty wystarczająco szybko, aby uniknąć powszechnego buforowania nieprawidłowych wpisów. Problem ten został naprawiony dopiero po kilku godzinach.

następnie
, połącz to z długim TTL dla wpisów; mamy klientów, którzy nadal odsyłają maile.

Tak czy siak

Jestem teraz totalnie przerażony zdolnością tej firmy do wykonywania dobrej pracy, więc myślę o przejściu na NetworkSolutions dla naszej usługi DNS.
Potrzebuję możliwości dostosowania rekordów A, CNAME, MX i TXT, najlepiej z ładnym interfejsem użytkownika (nasz obecny dostawca ma zły interfejs użytkownika i nie obsługuje rekordów TXT). Czy NetworkSolutions jest zalecanym hostem DNS?
Jestem trochę stronniczy co do ich kierunku, ponieważ usługa będzie bezpłatna, ponieważ już płacimy im za naszą nazwę domeny. Jestem jednak ciekawy, czego inni doświadczyli podczas ich obsługi.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Właśnie sprawdziłem moje konto rozwiązań sieciowych dla mojej domeny niestandardowej i tak, obsługuje ono rekordy TXT.
Powiedziałbym, że interfejs użytkownika jest bardzo prosty. Jedyną rzeczą, która może zmylić niektórych ludzi, jest to, że używają standardu. na końcu w pełni kwalifikowanej nazwy hosta w interfejsie internetowym.
Jeśli więc masz domenę example.com i tworzysz rekord CNAME wskazujący ftp.example.com na www.example.com, musisz wskazać www lub www.example.com. jako miejsce docelowe CNAME, jeśli umieścisz www.example.com (numer na końcu), zostanie zinterpretowane jako www.example.com.example.com
Jest to mylące dla osób, które są przyzwyczajone do adresów witryn internetowych przez wartości nazw hostów DNS (gdzie. Na końcu oznacza to, że moja domena nie jest dodawana).
Ze względu na niezawodność rejestruję się u nich od 03 i przełączyłem się na ich DNS o 09, kiedy bez żadnych problemów odpisałem mój lokalny serwer DNS, ale jest to domena prywatna, więc nie śledzę jej zbyt wiele.
Jedno zastrzeżenie dotyczące korzystania z dużych hostów (doświadczyliśmy tego na register.com kilka lat temu) jest rzadkie, ale zdarza się, że stają się one celem poważnego ataku. 2-3 lata temu serwery DNS register.com zostały poddane kilkudniowym atakom DDoS, które spowodowały awarię ich serwerów nazw. Jedynym sposobem rozwiązania tego problemu, dopóki nie zostanie naprawiony, jest przeniesienie rekordów naszych klientów na nasze własne serwery DNS.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Od wielu lat osobiście i zawodowo korzystam bez żadnych problemów z Networking Solutions. Dzięki nim masz pełny dostęp i kontrolę nad swoimi rekordami DNS. Interfejs użytkownika jest tak samo dobry jak inne i lepszy niż niektóre (GoDaddy, patrzę na ciebie).
Jeśli zarządzają Twoimi rekordami DNS, praca jest nieco mniej kłopotliwa i myląca, ponieważ są zarówno Twoim rejestratorem, jak i hostem DNS, co często dezorientuje ludzi.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Chociaż tak jest

pytanie polecające zakupy
http://blog.stackoverflow.com/ ... ping/
Muszę być naprawdę pomocny

DNS właśnie stał się łatwiejszy
http://www.dnsmadeeasy.com/... Dopóki ktoś (prawdopodobnie ich konkurenci) nie użył DDOS o przerażającej skali, miał 100% uptime (i nadal może twierdzić, że przekracza 99,999%).
Używamy ich od lat bez żadnych problemów, a ich interfejs sieciowy jest bardzo łatwy w obsłudze i zrozumiały oraz obsługują wszystkie typy postów. Myślę, że możesz nawet ręcznie edytować plik strefy, jeśli chcesz.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Używam również NetSol od wielu lat i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Zarządzanie DNS jest świetne, wszystko, czego potrzebuję, jest tam, w tym txt, cname, a i rekordy MX.
Moim zdaniem, jeśli są Twoim rejestratorem, nie stanowi to problemu.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się