Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Problem z czasem sesji Cisco


Mam sieć z 3 Cisco Catalyst 3500. Kiedy przenoszę komputer z jednego z portów Cisco Ethernet do innego portu Ethernet tego samego Cisco lub z jednego przełącznika Cisco do innego przełącznika Cisco. Muszę długo czekać, na przykład 10 minut, aby połączyć się z Internetem. Czy jest jakaś konfiguracja Cisco, którą należy zmienić, aby zmniejszyć to opóźnienie?
Pozdrawiam, Andre
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Uważam, że możesz wydać polecenie, które wyczyści pamięć podręczną ARP na przełączniku, aby nieco przyspieszyć czasy przejścia. Uważam, że możesz nawet usunąć określony wpis MAC. Może się zdarzyć, że w tej konkretnej sytuacji można również ustawić limit czasu pamięci podręcznej ARP.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Pamięć podręczna ARP nie ma z tym nic wspólnego. ARP tłumaczy adresy IP na adresy MAC, co nie jest tym, co robi przełącznik (chyba że sam przełącznik komunikuje się z punktem końcowym, ale nawet gdyby tak było, nie spowodowałoby tego problemu). Należy zwrócić uwagę na ustawienia pamięci podręcznej tablicy adresów MAC. Domyślny czas starzenia tablicy adresów MAC w przełączniku Catalyst serii 3500 powinien wynosić 300 sekund (5 minut).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się