Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jakie kroki należy wykonać, aby zaktualizować konfigurację Apache na serwerze produkcyjnym?


Ja zwykle:
  • Zaktualizuj moją lokalną replikę w pobliżu (dyrektywa ServerName i dzienniki będą oczywiście inne) produkcyjnego pliku konfiguracyjnego i wprowadź zmiany w takich rzeczach, jak reguły przepisywania.
  • /etc/init.d/apache2 zrestartuj lub z wdziękiem lokalnie i upewnij się, że działa
  • scp conf na serwer produkcyjny
  • konfiguracja apache2ctl
  • apache2ctl wdzięczny

Nigdy nie postępowałem zgodnie z żadnym przewodnikiem, po prostu wpisałem kilka poleceń. Czy tak jest zazwyczaj? Prawie zawsze używam wdzięcznego restartu na serwerze produkcyjnym, ponieważ nie chcę stracić klientów przy pełnym restarcie - wdzięczny restart jest dość powszechny, prawda? Czy są okoliczności, w których wdzięczność nie wystarczy i muszę wykonać pełny restart?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To zależy od skali, w której się znajdujesz - masz podstawowe kroki w dół, główne różnice będą dotyczyły sposobu propagowania pliku konfiguracyjnego na serwery produkcyjne (większe witryny będą obejmować takie rzeczy, jak sprawdzanie go w kontroli wersji i czekanie lub wymuszanie Puppet, Chef, CfEngine itp. W celu propagowania zmian) oraz stopień automatyzacji, który jest używany (ponownie, miejmy nadzieję, że większe witryny mają więcej zautomatyzowanych procedur, ponieważ będą obsługiwać więcej niż jeden serwer).
Jeśli chodzi o wdzięczny restart i twardy restart - wdzięczny „główny” proces nadrzędny Apache nie zamyka się, tylko podrzędne procesy robocze. Widziałem okoliczności, w których główny proces miał jakiś stan buforowany - stary DNS, cokolwiek - który nie został z wdziękiem opróżniony, ale po prostu pełny cykl zatrzymania/uruchomienia.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się