Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić ustawienia ESXi 4?


Jak wykonać kopię zapasową wszystkich ustawień bezpłatnego oprogramowania VMWare ESXi 4?
Skonfigurowałem hosta - maszyny wirtualne, pamięć masową, sieć, alokację zasobów i wszystkie inne parametry dostępne w vSphere Client. Trwało to dość długo, ale działa dobrze.
Teraz chcę wykonać kopię zapasową wszystkich ustawień „na wszelki wypadek”, aby móc łatwo ponownie zainstalować ESXi 4, jeśli coś pójdzie nie tak.
Nie pytam „jak tworzyć kopie zapasowe maszyn wirtualnych” (więc proszę nie wskazać mi skryptu Ghetto-VCB). Muszę tylko wykonać kopię zapasową i przywrócić hosta ESXi4

dostosowywanie

.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Oficjalnym sposobem VMWare jest użycie polecenia vicfg-cfgbackup,

TUTAJ
http://www.vmware.com/pdf/vsph ... i.pdf
Opis wiersza poleceń, strona 39.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

(Ponieważ komentowanie nie jest dostępne, dodaję kolejną odpowiedź ..)
Ostrzeżenie o poradę

„Możesz także utworzyć obraz dysku twardego (z ESXi w trybie offline), dzięki czemu podczas instalacji można zapisać drugi dysk w celu szybkiego przywrócenia”.

w pierwszej wiadomości. Wiele osób ma problemy ze sklonowanymi instalacjami lub obrazami ESXi 4. To się zwykle dzieje

użytkownik Blumber opisuje podczas wirtualizacji
http://forums.virtualizationti ... links
:

Mam ESXi działające na jednym dysku z partycją VMFS. Obraz tego dysku został utworzony przy użyciu programu Symantec Ghost. Za każdym razem, gdy obraz jest przywracany na nowy dysk, magazyn danych nie jest już wyświetlany.
Mogę ręcznie zmienić mapowanie partycji VMFS, dodając pamięć.
Jeśli dodam pamięć i nie wyrzucę dysku, magazyn danych nie będzie już wyświetlany po ponownym uruchomieniu.
Jeśli dodam pamięć i anuluję subskrypcję dysku, magazyn danych pozostaje połączony po ponownym uruchomieniu, ale każda maszyna wirtualna pojawia się jako niedostępna i musi zostać dodana do ekwipunku po każdym ponownym uruchomieniu.

Tworzenie obrazów/klonowanie ESXi nie jest oficjalnie obsługiwane, więc jest to bezpieczniejszy sposób tworzenia kopii zapasowych ustawień w „oficjalny” sposób przy użyciu

vicfg-cfgbackup

zgodnie z sugestią Chopper3.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Uruchamiam ESXi z pamięci USB na serwerze, na którym go zainstalowałem, więc aby wykonać kopię zapasową ustawień, po prostu uruchomiłem z LiveCD i wykonałem dokładną kopię pamięci za pomocą dd.
Jeśli robisz to z dysku twardego, zobacz skrypt
/sbin/auto-backup.sh
... W ten sposób ESXi stale zapisuje swoje ustawienia i jest uruchamiany przez cron co godzinę. Jeśli go uruchomisz, wyświetli listę wszystkich plików konfiguracyjnych. Możesz napisać szybki skrypt, aby kopiować je co godzinę lub robić to ręcznie, kiedy zajdzie taka potrzeba.
Możesz także utworzyć obraz dysku twardego (z ESXi w trybie offline), a zatem możesz zapisać drugi dysk z konfiguracją do szybkiego odzyskiwania. Teoretycznie możesz to zrobić z ESXi (busybox ma dd), ale nigdy nie powinieneś tworzyć żywego obrazu FS.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się