Role i kontrolery domeny - Windows Server 2008


Mamy dwa komputery z systemem Windows Server 08, z których jeden jest podrzędny wobec drugiego. Czy role muszą być dublowane, jeśli powiem dodać do jednej roli drukarki, czy też mogą być oddzielone w tym przypadku?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie mam pojęcia, co masz na myśli mówiąc o podrzędnym AD. Jeśli oba komputery są kontrolerami domeny (mam nadzieję, że masz na myśli), to nie. Nie muszą mieć tych samych ról, chyba że zrobisz coś z klastrowaniem lub równoważeniem obciążenia. Czego prawdopodobnie nie powinieneś robić z kontrolerami domeny.
Rada, nie krytyka - wygląda na to, że administrujesz serwerami Windows bez znajomości niektórych naprawdę podstawowych rzeczy o systemie Windows i ekosystemie. Jeśli się kształcisz, to gratulacje, będziesz się dobrze bawić. Prawdopodobnie powinieneś otrzymać samouczki MS Press dla administratora serwera MCITP i administratora przedsiębiorstwa. Nie musisz nawet planować testu, ale będzie to naprawdę opłacalny sposób na poznanie serwera i AD bez popełniania zbyt wielu błędów na prawdziwych serwerach.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się