Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Starzejący się SBS wymaga aktualizacji/przemyśleń do jednorazowej pełnej kopii zapasowej w trybie offline?


Sprawdziliśmy więc stan SBS 2003 u jednego z naszych niedawnych klientów, którzy nie wydali pieniędzy i stwierdziliśmy, że jest on okropnie nieaktualny. Strasznie nieaktualne. Myślę, że działa IE2. Cóż, może nie tak dawno temu.
W każdym razie pomyślałem, że mógłbym użyć jakiegoś oprogramowania do tworzenia obrazów dysków, aby stworzyć obraz czterech dysków IDE w środku, a jeśli wystąpi jakakolwiek niestrawność spowodowana aktualizacją na serwerze, mogę w pełni odzyskać.
Zwykle moje oprogramowanie do tego celu to Acronis, ale mój klient prawdopodobnie zrezygnuje z ceny 500 USD na jednorazową kopię zapasową swojego produktu serwerowego. Pomyślałem, że możemy użyć nośnika startowego z, powiedzmy, Backup & amp; Recovery 10 WORKSTATION, aby utworzyć obraz offline wszystkich dysków. Jednak zgodnie z ich wsparciem technicznym CHAT, to nie zadziała. Nalegałem na przyczyny techniczne i powiedzieli, że wyślą mi e-maile. Nie napisali do mnie. Nadal mogą.
Na tym serwerze działa SBS 2003, wersja starsza niż sp2. Posiada cztery dyski IDE. Jednym z nich jest dysk podstawowy zawierający system operacyjny. Reszta jest połączona jako dysk dynamiczny.
Możesz zapytać: „Czy nie mają jeszcze oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych?” Oni robią! Backup Exec, bardzo budżetowa wersja, która nawet nie obsługuje VSS. Nie wiem zbyt wiele o BE, ale wydaje mi się, że jeśli wydarzy się najgorsze, będzie to oznaczało utworzenie nowego serwera O/S, zainstalowanie BE (jeśli media są dostępne), a następnie przywrócenie. Czy to w ogóle zadziała?
Mogę zamknąć system na kilka godzin, aby wykonać kopię zapasową, a moim celem jest dość proste odzyskanie danych w przypadku najgorszego.
Wszelkie sugestie są interesujące.
m
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Niestety, nie ma czegoś takiego jak „martwe proste przywracanie” całego systemu, zwłaszcza w przypadku SBS. Jeśli jednak szukasz darmowego rozwiązania, utwórz plik .bat, aby wykonać następujące czynności:
 • NTBackup z zapisanym wybranym plikiem dla plików, stanu systemu i kopii zapasowych na poziomie magazynu Exchange (działa świetnie z VSS).
 • ExMerge.exe do tworzenia kopii zapasowych na poziomie bloków programu Exchange (oddzielna skrzynka pocztowa) http://www.petri.co.il/brick_l ... e.htm
 •       cscript iisback.vbs/backup/b backup_file_name      
  Do kopii zapasowej metabazy IIS
 •       osql BACKUP DATABASE db_name TO DISK = 'c:\path_to_backup'      
  do tworzenia kopii zapasowych bazy danych SQL Server

Zaletą tego rozwiązania jest również tworzenie przenośnych kopii zapasowych, które można stosunkowo łatwo przywrócić w razie potrzeby, a także łatwo jest przywrócić tylko to, co jest potrzebne, na przykład w przypadku uszkodzenia bazy danych lub usunięcia ważnego pliku lub wiadomości e-mail.
Należy pamiętać, że naprawdę należy utworzyć zaplanowane zadanie, aby wykonywać dowolną kopię zapasową codziennie (lub co noc), a nie tylko raz. Nawet jeśli nie martwisz się utratą danych (chociaż nie jestem pewien, dlaczego tak się nie stało), spowoduje to również wyczyszczenie dzienników Exchange i SQL.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się