Migawki Hyper-V po wykonaniu kopii zapasowej (StorageCraft ShadowProtect)


Mam nadzieję, że ktoś z doświadczeniem w tworzeniu kopii zapasowych Hyper-V może mi pomóc.
Używamy Storagecraft ShadowProtect do tworzenia kopii zapasowych serwera z dwiema maszynami wirtualnymi Hyper-V. Tworzymy codzienne przyrostowe i cotygodniowe pełne kopie zapasowe.
Problem, z którym się spotykam, polega na tym, że każda kopia zapasowa wydaje się robić migawkę w Hyper-V dla każdej maszyny wirtualnej i za każdym razem, gdy tak się dzieje, w Hyper-V tworzony jest normalny nowy obraz dysku różnicowego. Krótko mówiąc, po tygodniu lub dwóch okazuje się, że dysk na hiperwizorze jest pełny i musimy zamknąć maszyny wirtualne, aby scalić te migawki w obraz dysku podstawowego. Pracujemy nad tym, po prostu zamykając maszyny wirtualne na kilka godzin i umożliwiając konsolidację, ale najlepiej byłoby znaleźć sposób, aby tego uniknąć.
Czy ktoś może rzucić mi trochę światła na ten proces? Czy maszyny wirtualne muszą być regularnie zamykane, aby konsolidacja z HyperV przebiegała normalnie? A może dzieje się coś, o czym nie wiem? Testowałem również przy użyciu wbudowanej kopii zapasowej systemu Windows i dzieje się to samo.
Każda pomoc będzie mile widziana. Muchos gracias.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Przełącz się na produkt, korzystając z własnego CBT (Changed Block Tracking) lub takiego, który bezproblemowo współpracuje z inteligentną pamięcią masową + sprzętowym VSS zamiast migawek maszyn wirtualnych w warstwie oprogramowania hiperwizora. Pomyśl o firmie Veeam.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się