Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Wydajność przejścia KVM USB


Mam hosta CentOS 6.4 KVM. Mam też hosta ESXi 5.1. W ESXi używam gościa Ubuntu 12.04 z kluczem sprzętowym TP-Link WN722N Wifi USB. Gość Ubuntu uruchamia hotspot przy użyciu hostapd. Konfiguracja dla ESXi działa bez problemów. Używając tego samego .vmdk z ESXi (kopia oczywiście) na KVM z tym samym urządzeniem USB, uzyskuję bardzo dziwną wydajność. Prędkość pobierania jest bliska maksymalnej, ale pobieranie po podłączeniu do tego punktu dostępu daje maksymalnie 300 KB. Nigdy nie miałem takiej wydajności pod ESXi, więc podejrzewam, że problem jest gdzieś z KVM.
W przypadku gościa dzienniki syslog, hostapd i dmesg nie robią nic niezwykłego, więc trudno mi wyśledzić problem.
Potrzebujesz porady, aby znaleźć problem lub go naprawić. Oczywiście jestem zdezorientowany przez prawie maksymalną prędkość pobierania, ale z dokładnym przeciwieństwem pobierania, myślę, że zarówno upstream, jak i downstream ucierpią, jeśli wystąpi problem z KVM emulującym urządzenie.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jako nowicjusz w KVM skrzyżowałem sygnały, w jaki sposób powinienem zbudować sieć na hoście KVM. Zrobiłem źle, stworzyłem most, ale nazwałem go
         virbr0
czyli taki sam, jak most sieci wewnętrznej hosta. W jakiś sposób udało mu się przesyłać dane sieciowe, jakbym używał właściwego mostu, ale oczywiście przy strasznych prędkościach, które widziałem.
Zrekonstruowałem główny most używając standardowej notacji
         br0
... Teraz wszystko jest dobrze.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się