Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak wyłączyć repozytoria yum, które nie są zarządzane przez puppet


Próba wprowadzenia bardzo specyficznego środowiska w bardziej ustandaryzowany i łatwiejszy w zarządzaniu stan.
W moim przypadku chciałbym wyłączyć wszystkie repozytoria inne niż Red Hat (dostarczane przez wtyczkę menedżera subskrypcji). Jednak fajnie byłoby mieć elastyczne rozwiązanie, które wyłącza wszystkie repozytoria, którymi nie zarządza Puppet.
Jakieś sugestie?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zależy to od tego, w jaki sposób dostarczysz konfigurację repozytorium przez puppet. Czy umieszczasz plik w/etc/yum/repos.d czy u niestandardowego dostawcy?
Możesz podjąć kroki, aby upewnić się, że katalog/etc/yum.repos.d/ jest wyczyszczony (tj. Wolny od plików, które nie zostały dostarczone przez marionetkę), sprawdzając zasób plików w opisie typu marionetki. Problem z tym podejściem polega na tym, że niektóre aplikacje innych firm zapewniają własne repozytoria i pakują je w rpm: s, który jest instalowany w czasie wykonywania marionetki. Może to być trudne do wyjaśnienia podczas pisania lekcji lalek.
W zależności od tego, jak planujesz zaimplementować konfigurację repozytorium yum, sugeruję zmianę „reposdir” w/etc/yum.conf na coś takiego jak „/etc/yum.repos.managed.d/” i umieszczenie repozytoriów skonfigurowanych dla marionetka. w tym katalogu. W ten sposób yum nie będzie czytać niczego ze standardowego katalogu konfiguracji repozytorium, a tylko te dostarczone przez implementację marionetki.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Dlaczego nie zmusić Puppet do zrobienia tego?
Powiedz Puppetowi, aby włączał tylko repozytoria, które muszą być włączone, i wyłącz wszystko inne.
Innym pomysłem jest dodanie przedrostków nazw repozytoriów zarządzanych przez Puppet, aby można było je łatwo zidentyfikować. Następnie wyłącz wszystko oprócz RedHat i repozytoriów z prefiksami.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się