Harmonogram zadań systemu Windows Server 2008 taskeng.exe jest opóźniony


Okresowo uruchamiamy kilka prostych skryptów w języku Python na naszych serwerach za pomocą Harmonogramu zadań systemu Windows. Skrypty są niezwykle proste i zbierają statystyki, takie jak miejsce na dysku i procent procesora, i rejestrują je.
Czasami zauważamy, że nie możemy edytować, zmienić nazwy ani usunąć skryptu. Kiedy zaglądamy do menedżera zadań, widzimy, że skrypt zakończył się pomyślnie, ale nadal istnieją jedno lub dwa wystąpienia taskeng.exe.
Przeprowadziliśmy dokładne poszukiwania, próbując sprawdzić, czy istnieje sposób na wyjście z naszego skryptu Python, aby temu zapobiec, ale wydaje się, że dzieje się to tylko w 1 na 100 uruchomień skryptu, co sprawia, że ​​sądzimy, że jest to problem z harmonogramem zadań.
Ktoś zasugerował po prostu zabicie taskeng.exe, gdy nasz skrypt jest gotowy, ale wygląda to na rozwiązanie problemu z młotem (i czasami uruchamiamy dwa skrypty jednocześnie).
Mam nadzieję, że ktoś tutaj napotkał już ten problem!
Nieaktualny przykład taskeng.exe
https://i.stack.imgur.com/wiuLI.png
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Napisz tutaj odpowiedź od naszego wsparcia dla serwerów dedykowanych na wypadek, gdyby w przyszłości pomogło to komuś innemu.
Odpowiedź Chase jest niezwykle pomocna, ale niestety nie zadziała w naszym przypadku, ponieważ czasami mamy uruchomionych wiele zadań w tym samym czasie i możemy zabić niewłaściwą instancję taskeng.exe.
W harmonogramie zadań zasugerowano włączenie opcji „Zatrzymaj istniejącą instancję” na karcie „Ustawienia” we właściwościach zadania.
Jak dotąd wydaje się, że rozwiązało to problem.
Z szacunkiem,
David
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie chcę zgadzać się z rozwiązaniem młota kowalskiego, ale jeśli nie chcesz debugować skryptu, aby sprawdzić, czy coś nie wychodzi zgodnie z oczekiwaniami (odłączenie dysku lub awaria zasobów sieciowych, jeśli uwzględniłeś usterki funkcji), ja uruchomiłoby wyłączenie skryptu, zabijając wszystkie istniejące procesy harmonogramu.
To młot kowalski, ale musiałem to zrobić z produktami dobrze znanych dobrych dostawców, które czasami powodowały, że zasób nie odpowiadał zgodnie z oczekiwaniami, co powodowało zawieszanie się zadania tworzenia kopii zapasowej. Było to jedyne rozwiązanie, aby zapobiec zduplikowaniu przypisań, i szczerze mówiąc, nawet jeśli wyszło z poprawką, nie martwiliśmy się, ponieważ jest to uzasadnione obejście, które do tej pory nie miało negatywnego wpływu.
W przeciwnym razie, co zrobi skrypt, który może się nie skończyć?
-Pościg
p.s. Miałem wsparcie MSFT Premier, podjąłem nawet tę decyzję dla zaplanowanych procesów importu/eksportu wsadowego SharePoint, w których się zawiesiły i musieliśmy zabić harmonogram.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się