Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

2 serwery internetowe uzyskujące dostęp do tych samych danych


Otrzymałem zadanie znalezienia rozwiązania, które pozwoliłoby mi używać tej samej lokalizacji przechowywania danych aplikacji z dwóch różnych serwerów WWW. Mój problem polega na tym, że te 2 serwery internetowe będą miały dostęp do tych samych plików. Potrzebuję sposobu, aby zablokować plik, jeśli 1 serwer używa tego pliku, aby inny serwer nie mógł uzyskać do niego dostępu, dopóki serwer nie zakończy dostępu do pliku. Używam licencjonowanego VMware ESXi 4.1 dla moich hostów, wersja internetowa Windows 2008 R2 z IIS. Podłączyłem oba te serwery do redundantnych przełączników idących do iSCSI San. Powiedziano mi, że potrzebuję oprogramowania innej firmy, które pozwoliłoby mi to zrobić, ponieważ będę używał ntfs do mojego wolumenu SAN, który będzie przechowywać dane. To jest konfiguracja aktywna/aktywna.
Czy ktoś wie, jak mogę to uruchomić lub jakiego innego oprogramowania mogę potrzebować do kontrolowania dostępu do plików. Powiedziano mi, że ta funkcja nie jest natywnie obsługiwana w Windows 2008 Web lub IIS.
podziękować
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

  • Nie używaj Active/Active - to najprostsze rozwiązanie bez dodatkowego oprogramowania.
  • Równoważenie obciążenia sieciowego w trybie przełączania awaryjnego (zamiast w trybie równoważenia) może również działać.
  • Inną opcją jest użycie zewnętrznego modułu równoważenia obciążenia, który kieruje ruch tylko do jednego węzła na raz (jeśli potrzebujesz wielu aplikacji na serwerach, a jest to tylko jedna, może to być dobra opcja).
  • Implementacja klastrów MSCS może działać, ale usługi IIS nie obsługują jej natywnie, więc będziesz musiał zaimplementować własne skrypty.
  • Jeśli znasz programistę aplikacji, zapytaj go, czy/w jaki sposób obsługuje wiele instancji i czy może coś przepisać/utrzymać/polecić.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się