Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Zaplanowane zadanie, które jest uruchamiane od czasu do czasu dwukrotnie


Mój klient napotkał bardzo dziwny problem: zaplanowane zadanie jest uruchamiane od czasu do czasu dwa razy, z zaledwie kilkusekundową przerwą między wykonaniami.
Zadanie jest planowane przy użyciu Harmonogramu systemu Windows. Jest to bardzo proste zadanie, które łączy się z lokalną usługą przez TCP/IP, uwierzytelnia, wydaje polecenie i rozłącza się. Dzieje się to niemal natychmiast (najdłuższą częścią jest uzgadnianie SSL).
Powoduje to problem w aplikacji serwera, który naprawię, ale moim problemem jest to, że po prostu nie mogę znaleźć rzeczywistego powodu, dla którego zadanie jest uruchamiane dwukrotnie: nikt nigdy nie łączy się interaktywnie z tym komputerem (to jest serwer aplikacji) i dziennik serwera pokazuje, że wszystkie te połączenia pochodzą z adresu 127.0.0.1. Zarówno identyfikator portu wysyłania, jak i identyfikator strumienia są bardzo wyraźnymi wskazówkami, że w aplikacji serwera nie ma żadnego wewnętrznego „efektu ubocznego”.
Niestety historia zadań nie została włączona na tym serwerze, więc nie mam śladu uruchamiania na tym serwerze. Włączyłem to i jeśli problem będzie się powtarzał to sprawdzę. Potwierdziłem jednak, że nikt nie był podłączony do maszyny w momencie wystąpienia problemu.
Czy ktoś może to wyjaśnić?
dzięki
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Cóż, wygląda to na błąd w systemie operacyjnym. MS ma poprawkę:

http://support.microsoft.com/kb/2461249
http://support.microsoft.com/kb/2461249

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się