Zaloguj się po odzyskaniu programu Acronis na serwerze 2003 z komunikatem „System Windows nie może połączyć się z domeną ...”


Mamy dwa komputery z systemem Windows Server 2003. Maszyna usługi AD to usługa Active Directory. Maszyna CTX to nasz serwer plików Citrix (to macierz RAID).
Niedawno mieliśmy problem z macierzą RAID i użyliśmy programu Acronis 2016 do odzyskania komputera po naprawie macierzy RAID.
Ponadto przenieśliśmy maszyny do nowej lokalizacji z innym ustawieniem IP. Możemy zalogować się lokalnie na obu komputerach i zmieniliśmy stałe adresy IP, aby mogły pingować. Zmieniliśmy również adres DNS w CTX, aby mógł wyświetlać.
Wiemy więc, że wszystko działa, ALE Kiedy ktoś próbuje zalogować się zdalnie, lokalnie lub zewnętrznie, otrzymujemy:

System Windows nie może połączyć się z domeną, ponieważ kontroler domeny jest wyłączony lub w inny sposób niedostępny albo nie znaleziono konta komputera. Spróbuj ponownie później. Jeśli ten komunikat nadal się pojawia, skontaktuj się z administratorem systemu w celu uzyskania pomocy.

Martwimy się o używanie wolnego oprogramowania, wypróbowaliśmy jedno lub dwa rozwiązania znalezione w sieci, ale w końcu zablokowały wszystko, więc po prostu przebudowaliśmy system operacyjny. Uważamy, że ma to coś wspólnego z utratą synchronizacji haseł na maszynie AD z lokalnymi hasłami na maszynie CTX.
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się