Instalowanie, odłączanie, gubienie urządzeń ...


Wielu moich kolegów i ja nieustannie borykamy się z problemem dokowania i oddokowania laptopów firmy Dell. Nasza firma wymaga od nas posiadania oprogramowania z szerokiego katalogu, które było uruchamiane podczas rozruchu; ale logicznie nie sądzę, że jakiś program powinien powodować problemy podczas dokowania lub oddokowywania.
Zasadniczo problem polega na tym, że wszyscy musimy się ruszać kilka razy dziennie. Ale łatwiej jest programować w naszym biurze, więc wszyscy udamy się tutaj, aby używać naszych dwóch monitorów podczas pisania kodu. Niestety, podczas dokowania i oddokowania często tracimy funkcjonalność naszej myszy, wyjścia na dwa monitory i dysków USB. Pendrive i myszka, więc może jest połączenie?
Czy ktoś kiedykolwiek miał te problemy i poświęcił czas, aby dokładnie ustalić, co jest winne? Windows? Jakieś oprogramowanie innej firmy? Ekwipunek?
Jeśli zamierzasz opublikować wiadomość, że to awaria okna, powiedz nam więcej, interesuje mnie osobna usterka w projekcie systemu operacyjnego. Jeśli natknąłeś się na oprogramowanie, które miało taki efekt uboczny, możesz je nazwać i wyjaśnić jego wadę projektową.
Dzięki!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Tak jak rozumiem :)
Jeśli chodzi o pendrive'y, podejrzewam, że może to mieć coś wspólnego z tym, czy napęd zatrzymał się poprawnie. Idealnie, polecenie Oddokuj powinno to zrobić.
Powiem, że to dziwactwo systemu Windows, ale nie będę wchodził w szczegóły, ponieważ zrezygnowałem. Miałem parę Dellów, oddokowanie było zawodne i zwykle musiałem zrestartować komputer, aby znów działał. Jestem teraz na Levono i mam te same problemy. Wszystko jest do ciebie bardzo podobne.
Jeśli chcesz odłączyć stację dokującą, użyj polecenia un-dock, nie przełączaj komputera w stan wstrzymania lub hibernacji, albo po przebudzeniu zniknie, co? gdzie są moje rzeczy. Podejrzewam, że używasz już prawidłowego polecenia :)
Jednak osobiście nigdy więcej nie używam hibernacji, wstrzymania ani oddokowania. Ostatnim razem, gdy korzystałem z oddokowania, w pełni ustawiłem prezentację, oddokowałem komputer (nie zamknąłem pokrywy, tylko po to, aby upewnić się, że nie zepsuł się) poszedłem do prezentacji i mój komputer się zablokował i czekaliśmy 10 minut aby uruchomił się ponownie po twardym wyłączeniu ...
Usunąłem wszystko, co mogłem, od uruchamiania, aby przyspieszyć uruchamianie i wyłączyć wszystkie niepotrzebne usługi, a teraz po prostu wyłączam się między turami.
Przykro mi z powodu złych wieści
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli masz dyski flash podłączone przez koncentrator USB stacji dokującej, możesz „udaremnić” okna podczas wyjmowania laptopa ze stacji dokującej bez wyjmowania dysków flash. W przeciwnym razie przyjrzałbym się aktualizacji sterownika chipsetu/wewnętrznego koncentratora USB dla danego laptopa firmy Dell.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się