Demon rsync bez rsyncd.conf


Czy rsyncd będzie działać bez pliku konfiguracyjnego (rsyncd.conf)?

Jak zachowuje się przy takim uruchomieniu?
Tło:

Więc używam rsync do tworzenia kopii zapasowych katalogów użytkowników z (nazwijmy to) serwera A i działa dobrze, więc postanowiłem zrobić to samo z serwerem B. Serwer B nie ma zainstalowanego rsync, więc znajduję pakiet i instaluję go . To nie działa po wyjęciu z pudełka, więc muszę go trochę poprawić. Zasadniczo jest to rsyncd.conf, więc spojrzałem na serwer A i ... go tam nie ma. Ponieważ "find/-name ..." nie. Na serwerze A działa CentOS 6. Serwer A pozwala mi na tworzenie kopii zapasowych dowolnego użytkownika, którego dzwonię, ale serwer B odmawia zrobienia czegokolwiek, więc byłem zmuszony ustawić plik konfiguracyjny z modułami wskazującymi na katalogi, które chciałem zapisać. w górę. Musiałem sam przemyśleć szczegóły.
rsyncd jest uruchamiany przez xinetd i sprawdziłem/etc/xinetd.d/rsync pod kątem parametrów polecenia i nie ma nic innego niż --daemon.
Ale żadna dokumentacja nie wspomina o tym, co otrzymam, jeśli brakuje pliku konfiguracyjnego. Spodziewałbym się oświadczenia o tym, co zrobi domyślnie.
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się