Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Błąd routingu Lotus Domino


Kiedy wyślę wiadomość e-mail do dowolnej grupy, automatycznie trafi ona do skrzynki odbiorczej określonej osoby. Proszę pomóż mi. Opisuję tutaj tak, jakbym miał grupę taką jak abc news i id mail to
    <abcnews@xyz.com>
i drugą osobą
    <abc@xyz.com>
... Więc kiedy wysyłam list do grupy
    <abcnews@xyz.com>
automatycznie przechodzi do
    <abc@xyz.com>
... Proszę, prowadź mnie.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wyszukiwanie adresatów ruchu przychodzącego jest kontrolowane przez opcję Wyszukiwanie adresu na karcie Router/SMTP - Podstawowe w dokumencie Parametry konfiguracji (globalne lub specyficzne dla serwera). Ten parametr określa kryteria, których używa router, próbując dopasować adres SMTP wiadomości przychodzącej do wpisu w widoku $ Users. Ustawienia „wyszukiwania adresu”:
 • W pełni kwalifikowana nazwa, po której następuje część lokalna - (domyślne) Router najpierw szuka w katalogu Domino, aby dopasować pełny adres internetowy (localpart@domain.com). Jeśli nie zostanie znalezione dopasowanie, ponownie przeszukuje katalog, szukając dopasowania tylko dla lokalnej części adresu.
 • Tylko w pełni kwalifikowana nazwa - router przeszukuje katalog Domino tylko pod kątem w pełni kwalifikowanych adresów internetowych. Na przykład wyszukuje „użytkownik@domena.com”, ale nie „użytkownik”. Jeśli nie zostanie znalezione dokładne dopasowanie, a sufiks domeny jest równoważny z aliasem domeny internetowej określonym w dokumencie domeny globalnej, wyszukiwanie dodatkowe jest wykonywane przy użyciu sufiksu domeny podstawowej domeny internetowej.
 • Tylko część lokalna - router szuka w katalogu Domino dopasowania do lokalnej części adresu internetowego, czyli do części przed symbolem @. Lokalne dopasowanie części dopasowuje kropki i podkreślenia w adresach rozdzielonych katalogami.

Widzieć

Wsparcie
http://publib.boulder.ibm.com/ ... .html
aby uzyskać więcej informacji, zwłaszcza opcję Wyczerpujące wyszukiwanie, ale prawdopodobnie ustawisz ją na Tylko imię i nazwisko (zwróć uwagę na efekty uboczne, jeśli masz wiele domen internetowych).
Jeśli to nie rozwiąże problemu, podaj więcej informacji na temat sposobu wysyłania, odbierania i kierowania błędnie przekazanych wiadomości e-mail. Widzieć

Rozwiązywanie problemów z routingiem poczty w IBM Lotus Domino 8
http://www.ibm.com/developerwo ... ting/
aby uzyskać więcej wskazówek, jak samodzielnie to debugować.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się