Jaka jest różnica między React i React Fibre?


Właśnie usłyszałem, że włókno reakcyjne jest gotowe.
Jaka jest duża różnica między włóknem reakcyjnym i reagującym?
Czy warto poznać całą nową koncepcję tych różnic?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:


Włókno reakcyjne

jest ciągłą implementacją głównego algorytmu responsywnego, jest prosta

reakcja na całkowite przepisanie wewnętrzne

.
Czułe włókno jest kompletne, zgodność wsteczna przepisuje rdzeń jest responsywny.
cel, powód

React Fiber

-poprawić jego przydatność w obszarach takich jak animacja, układ i gesty. Jego główną cechą jest renderowanie przyrostowe: możliwość dzielenia renderowania na fragmenty i rozdzielania ich na wiele klatek.

Włókno reakcyjne

wirtualny stos, w którym reagujące włókna są zastępowane przez stos wyspecjalizowany do reagowania komponentów. Każde włókno można traktować jako wirtualną ramkę stosu, w której informacje z ramki są przechowywane w pamięci na stercie, a ponieważ informacje są przechowywane na stercie, można manipulować i bawić się strukturami danych oraz przetwarzać powiązane informacje jako potrzebne.
Możesz znaleźć świetne wyjaśnienie od Lin Clark pod adresem

ten film
https://www.youtube.com/watch?v=ZCuYPiUIONs
.
Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź poniższe linki,
1.

Co to jest błonnik reaktywny?
https://giamir.com/what-is-react-fiber
2.

React Fiber Architecture
https://github.com/acdlite/rea ... cture
3.

Co oznacza dla ciebie React 16?
https://github.com/facebook/react/issues/10294
Mam nadzieję, że to ci pomoże !!
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

React Fiber to ciągła implementacja głównego algorytmu React. Główną różnicą między włóknami reagującymi i reagującymi są te nowe funkcje: -
  • Renderowanie przyrostowe: - React v16.0 zawiera całkowicie przepisany serwer renderujący. Jest bardzo szybki. Obsługuje przesyłanie strumieniowe, dzięki czemu można szybciej rozpocząć wysyłanie bajtów do klienta
  • Obsługa błędów w interfejsie API renderowania: aby komponent klasy stał się granicą błędu, definiujemy nową metodę cyklu życia o nazwie componentDidCatch (błąd, informacje).
  • Zwracanie wielu elementów z renderowania :Dzięki tej nowej funkcji w React v16.0 możemy teraz również zwrócić tablicę elementów i ciąg znaków z metody renderowania komponentu.
  • Portale :Portale zapewniają pierwszorzędny sposób renderowania elementów podrzędnych w węźle DOM, który istnieje poza hierarchią DOM komponentu nadrzędnego.
  • Paprochy :Powszechnym wzorcem w Reakcie jest to, że komponent zwraca wiele elementów. Fragmenty umożliwiają grupowanie listy dzieci bez dodawania dodatkowych węzłów do DOM.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wersja beta React 16 została wydana kilka godzin temu:

https://github.com/facebook/react/issues/10294
https://github.com/facebook/react/issues/10294
.
Przepisany

core React

(to, co wewnętrznie nazwano „włóknem”) powinno pozostać kompatybilne z istniejącymi aplikacjami, z wyjątkiem kilku istotnych zmian (zobacz informacje o wydaniu na Github). Ponieważ większość zmian jest tuż pod maską, nie będziesz musiał ponownie uczyć się zupełnie nowej koncepcji.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wszyscy tutaj już wspomnieli o wszystkich nowych funkcjach, które są dostarczane z włóknem reakcyjnym. Chcę wskazać, co główna zmiana we włóknie reagującym powoduje poprawę samego siebie. React Fibre w rzeczywistości pozwala wstrzymywać i odtwarzać różne zadania wykonywane przez przeglądarkę. Będzie nadawał priorytet niektórym zadaniom nad innymi.
Na przykład, jeśli ważna jest konkretna animacja, a nie pobieranie danych w tle. umieści zadanie animacji jako priorytet na stosie wykonywania, a gdy tylko animacja zostanie wykonana lub potrwa zbyt długo, może przełączyć się na zadanie pobierania danych. Aby umożliwić tym nowoczesnym przeglądarkom udostępnianie interfejsu API, czyli requestIdleCallback, który umożliwia wstrzymywanie i ponowne odtwarzanie zadań.

requestIdleCallback
https://developer.mozilla.org/ ... lback
Z czym reagują włókna. Właśnie tego używa włókna React w kapturze i to jest niesamowite.
Uwaga: w kilku punktach mogę się mylić. Jestem otwarty na ewentualne poprawki.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się