Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Dwukierunkowa, wydajna zewnętrzna sieć Wi-Fi


Przepraszamy, jeśli jest to pytanie szkolne, ale klient poprosił mnie o zbadanie możliwości zainstalowania Wi-Fi na jego parkingu. Bardziej niż zadowolony z biurowego Wi-Fi robiącego to przez lata, ale zewnętrzne/duże moce są bardziej prawdopodobne poza moim obszarem specjalizacji. Jeśli będzie to zbyt trudne, znajdę lokalnego specjalistę. Studiowałem elektrotechnikę na uniwersytecie, ale to było dawno temu, ale trochę pamiętam teorię.
Ale pytanie szkolne jest takie, że rozumiem, jak zwiększyć moc nadajnika (zarówno moc, jak i zysk anteny), aby zwiększyć zasięg, co jest dobre do przesyłania danych z zewnętrznego punktu dostępowego do odbiornika (PC, tablet lub telefon komórkowy), ale co powiesz na transfer w przeciwnym kierunku? Czy urządzenia klienckie mogą łączyć się ze zdalnym punktem dostępu?
Jedna z tych odległych klas EE sugeruje, że czegoś mi brakuje ...
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Krótko mówiąc, nie, chyba że punkt dostępu ma antenę kierunkową o dużym wzmocnieniu, ale tak nie jest, ponieważ chcesz pokryć duży obszar.
Jeśli to możliwe, wybierz wiele punktów dostępu. Zawsze najlepiej jest używać przewodowego sprzężenia zwrotnego (ponieważ jesteś na zewnątrz, użyj światłowodu, jeśli jesteś w obszarze podatnym na uderzenia pioruna), ale może to nie być opcja. W takim przypadku użyj bezprzewodowego sprzężenia zwrotnego 5 GHz i 2,4 GHz dla klientów bezprzewodowych.
Inna uwaga: Regulatory (FCC, jeśli jesteś z USA) ściśle regulują, ile mocy mogą dostarczyć urządzenia z pasmem ISM. Bardzo często, jeśli widzisz urządzenia, które są sprzedawane jako „dużej mocy”, są one zwykle tylko nieznacznie mocniejsze niż te, które można kupić w lokalnym sklepie elektronicznym.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Istnieją anteny dookólne o dużym wzmocnieniu, które są licencjonowane do użytku z określonymi punktami dostępowymi w kilku standardowych pasmach od różnych dostawców. Na przykład Cisco sprzedaje antenę 8dBi do użytku z zewnętrznymi urządzeniami z serii 1500:
http://www.cisco.com/c/en/us/p ... .html
http://www.cisco.com/c/en/us/p ... .html
Nie opowiadam się za rozwiązaniem o dużym zysku ani nawet w szczególności za Cisco. Chciałem jednak zwrócić uwagę na możliwości wynikające z przepisów FCC, o których wielu informatyków nie zdaje sobie sprawy.
Poniżej znajduje się porównanie testów zewnętrznych. Jestem pewien, że inni producenci również mają świetne wyniki:
https://www.cisco.com/c/dam/en ... 0.pdf
https://www.cisco.com/c/dam/en ... 0.pdf
Dużym problemem, którego należy unikać w globalnych sieciach WLAN, jest przerażający problem z ukrytymi węzłami, w którym komputer użytkownika końcowego nie słyszy innych komputerów, które słyszy AP. Powoduje to kolizje danych, które poważnie ograniczają przepustowość z powodu retransmisji.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_node_problem
https://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_node_problem
Dlatego twój zasięg jest nadal ograniczony przez kanały używane przez tę grupę komputerów.
Siatka umożliwia punktom dostępowym szybką wymianę informacji o statusie klienta końcowego i przydziałach kanałów. Można to również zrobić za pośrednictwem sieci typu backhaul z odpowiednimi kontrolerami bezprzewodowymi. To nie jest tanie, ale może być niezawodne.
Wreszcie, aby nikt nie pomyślał, że mógłby po prostu umieścić hotspot klasy konsumenckiej pod małym dachem lub kopułą, aby chronić go przed słońcem i warunkami atmosferycznymi, należy pamiętać, że dobra konsumpcyjne gotują się szybko nawet w klimatyzowanym pomieszczeniu. Niskie temperatury i wilgoć kondensacyjna są również problemem na zewnątrz.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się