Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Ghost Solution Suite: Uruchom PXE z WinPE i Reimage, a następnie uruchom z zainstalowanym systemem operacyjnym


Mam 40 komputerów w sieci, które muszą być ponownie wyświetlane każdej nocy w sieci w trybie automatycznym i automatycznym. Jest to konieczne, aby zresetować komputery do ich stanu domyślnego i zaktualizować komputery do najnowszego pobranego oprogramowania. Używam pakietu Symantec Ghost Solution Suite 2.5.
W tej chwili mój proces wygląda następująco:
  • Klient rozpoczyna pracę w stanie wyłączonym po otrzymaniu WakeOnLan.
  • Zadanie Ghost Console używa WakeOnLan i PXE do uruchomienia klienta w środowisku WinPE.
  • Klient łączy się z konsolą-widmem i pomyślnie odświeża swój obraz.
  • Klient zamyka WinPE i uruchamia się ponownie.
  • PROBLEM: klient ponownie uruchamia się w WinPE zamiast nowo zainstalowanego systemu operacyjnego (Win7)

Potrzebuję go, aby raz uruchomić system Win7, aby móc uruchomić wiele plików konfiguracji wsadowej, a następnie wyjść z powrotem do stanu WakeOnLan.
Konsola Ghost zgłasza nawet błąd w procesie, że nigdy nie została ponownie uruchomiona w systemie operacyjnym.
Obecnie wydaje się, że nie ma sposobu, aby zatrzymać ładowanie go do obrazu serwera WinPE PXE po ponownym obrazowaniu. Nawet jeśli skonfiguruję menu rozruchu PXE z różnymi opcjami rozruchu, jest to bezcelowe, ponieważ zawsze uruchamia się z domyślną opcją. Spodziewałem się, że zadanie konsoli-widma będzie mogło w jakiś sposób wpłynąć na wybór rozruchu PXE. Czego oczekują od nas, aby ręcznie włączać i wyłączać serwer PXE?
Jak mogę sprawić, aby klient uruchomił się w systemie operacyjnym po ponownym utworzeniu obrazu? Podziękować.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli chcesz w pełni zautomatyzowanego obrazowania za jednym dotknięciem, potrzebujesz rozwiązania klasy korporacyjnej, którego nie ma w pakiecie Ghost Solution Suite. Nie sądzę nawet, że można napisać skrypt, który naprawiłby problem w GSS, co jest kolejnym powodem, dla którego naprawdę nie nadaje się on do dużych, w pełni zautomatyzowanych wdrożeń jednym dotknięciem.
Osobiście nie widzę problemu z dwupinowym procesem tworzenia obrazu komputera stacjonarnego/laptopa, ale jeśli jest to dla Ciebie problem, będziesz musiał wyłożyć pieniądze i/lub roboczogodziny, aby tak się stało. Zrobiłem to sam z innymi narzędziami (

MGŁA
http://www.fogproject.org/), i szczerze uważam, że użycie jednego dotknięcia jest stratą czasu i wysiłku, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że dotykasz ich ponownie, gdy zamierzasz je zainstalować lub usunąć ... szybkie sprawdzenie, czy proces renderowania nie ma znaczenia .

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się