Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Zachowaj adresy IP podczas uaktualniania do nowej dedykowanej usługi hostingowej


Zastanawiam się, jak adresy IP ogólnie działają na serwerach dedykowanych dostawców? Adresy IP są zwykle wynajmowane, więc nie ma możliwości przechowywania adresów IP w przypadku zmiany dostawcy na innego? Widzę, że wiele z tych firm pozwala na zmianę niektórych informacji w bazach danych IP WHOIS, ale to nie znaczy, że jesteś właścicielem adresu IP?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli używasz tego samego dostawcy,

trochę

W takich przypadkach mogą przypisać je do nowej usługi, ale nie ma żadnych gwarancji i mogą obciążyć Cię poważnymi pieniędzmi, aby to się stało.
Jeśli idziesz z nowym dostawcą, nie możesz przechowywać adresów IP (chyba że są one przypisane do Ciebie, zaryzykuję i powiem, że tak nie jest).
Ale to nie powinno stanowić problemu. Jeśli poprawnie zaprojektowałeś swoją sieć, zmiana numeracji nie jest bolesna, wystarczy zwrócić uwagę na szczegóły. Oczywiście, jeśli Twoja sieć jest psim śniadaniem, czeka Cię świat bólu, ale następnym razem możesz wykorzystać to jako doświadczenie edukacyjne. Specjalne punkty, na które należy zwrócić uwagę, to:
  • Prowadź centralny rejestr adresów IP, jak każdy inny zasób, który masz pod kontrolą.
  • Używaj DNS do wszystkiego.
  • Jeśli to możliwe, używaj usług CNAME.
  • Unikaj zakodowanych adresów IP, jeśli nie jest to konieczne; gdziekolwiek jesteś robić konieczne jest (cholerne zapory), aby zanotować w rejestrze IP, gdzie jest to zakodowane na sztywno, dlaczego zostało to zrobione, i podać link do dokumentacji, jak to zmienić.

Zmiana numeracji byłaby również znacznie łatwiejsza, gdyby niektóre [usunięte przekleństwa] [usunięte przekleństwa] [usunięte przekleństwa] [usunięte przekleństwa] [usunięte przekleństw] [usunięte przekleństwa] buforowanie mechanizmu rozpoznawania nazw DNS nie przesłaniało wartości TTL DNS. Biorąc pod uwagę, że absolutnie nic nie możesz na to poradzić, wystarczy mieć plan, jak to obejść.
Po pierwsze, postępuj właściwie z TTL DNS, aby większość przyzwoitych ludzi nie została skrzywdzona. Zmniejsz TTL do czegoś ładnego i małego (na przykład 5 minut), co najmniej dwa razy więcej niż obecne TTL przed przełączeniem (dlaczego jest dwa razy większe niż obecne TTL? Więc jeśli zrobisz to źle, możesz to zauważyć w czasie i naprawić).
Upewnij się, że umowa na starym serwerze pokrywa się z datą przejścia o co najmniej miesiąc. Kiedy przechodzisz do nowej witryny, wstaw kilka reguł NAT na starym serwerze, aby przekierować ruch na nowy serwer. Zrób to tylko dla wybranych portów (jeśli zrobisz całą maszynę, zablokujesz możliwość połączenia się z nią później i nie będziesz chciał płacić za cały bezcelowy ruch - skanowanie portów i tym podobne - czyli biały szum twojego wykresy ruchu). Monitoruj swoje logi pod kątem połączeń ze starego adresu IP na nowym serwerze - kiedy padły na marne, świat zapomniał o twoim starym IP i możesz porzucić reguły NAT na starym serwerze i je odpisać.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Adresy IP NIE są dzierżawione, są przypisywane. W blokach nie mniej niż 4096, których nie można podzielić.
Chcesz swój własny?
  • Zostań członkiem RIPE lub lokalnego rejestru (płacąc za to)
  • Uzyskaj blok i AS (system autonomiczny).

Gotowy.
W przeciwnym razie przepraszamy - adres IP jest częścią bloku przydzielonego przez AS i nie można go przecież udostępniać.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się