Serwery testów wydajności: jak scharakteryzować wydajność?


Muszę kupić serwery i dowiedzieć się, jak je poprawnie określić.
Na podstawie odpowiedzi

na to pytanie
https://serverfault.com/questi ... sizes
należy wziąć pod uwagę kilka parametrów:
  • Częstotliwość procesora + liczba rdzeni procesora
  • RAM + rozmiar pamięci wirtualnej
  • Rozmiar i wydajność dysku twardego
  • Wydajność karty sieciowej

Na razie ignoruję koszt, rozmiar i moc. System operacyjny, jeśli ma to znaczenie, musi być systemem Windows Server 2008 R2.
Ponieważ ostateczna aplikacja jest oparta na IIS, chcę zorganizować serię testów, które pomogą mi scharakteryzować każdy z nich z osobna, a także dwa lub więcej razem.
Na przykład osobno:
  • CPU: napisz prostą operację matematyczną w pamięci. Utwórz wiele wątków, aby wykonać tę operację. Zmierz zasoby systemowe (Perfmon), FLOPS, liczbę wątków w funkcji czasu.
  • RAM/pamięć wirtualna: zarejestruj wyciek pamięci. Mierz zasoby systemowe w funkcji czasu.
  • Szybkość dysku twardego: utwórz duży plik danych na dysku. Mierz zasoby systemowe i czas dostępu do losowo dostępnych części pliku w funkcji czasu.
  • Szybkość sieci: użyj narzędzia lubię to http://download.cnet.com/LAN-S ... .htmlaby zobaczyć wydajność karty sieciowej.

Jak na razie dobrze (chociaż mile widziane są ulepszenia!). Jedną z możliwości jest po prostu „

Indeks wydajności systemu Windows
http://en.wikipedia.org/wiki/F ... 7.png
„Oceny indywidualne.
Jak mogę scharakteryzować interakcję między nimi?
Na przykład komunikacja sieciowa & < == & > Procesor można przetestować, pisząc prostą usługę internetową, która po prostu pompuje dane tak szybko, jak potrzeba. Oczywiście jest to również typowe dla usług IIS, ale w każdym razie jest to część możliwego systemu.
Innym przykładem jest interakcja szybkości sieci & < == & > dysk twardy można przetestować za pomocą usług IIS do obsługi dużych plików statycznych obrazów (z wyłączonym buforowaniem).
Czy ktoś zna zestaw testów porównawczych, które są używane do scharakteryzowania tego rodzaju wydajności?
Oczywiście jedynym prawdziwym sposobem sprawdzenia, jak serwer będzie działał z prawdziwym oprogramowaniem, jest jego wdrożenie. Nie zakończyliśmy jeszcze jej tworzenia, więc nie ma takiej opcji (jeszcze!).
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Istnieje wiele testów dla różnych charakterystyk wydajności systemu. Indeks wydajności systemu Windows jest jednym z takich wskaźników, ale istnieje wiele innych (testy porównawcze nieograniczonego procesora, wskaźniki przepustowości pamięci, operacje wejścia/wyjścia dysku w trybach przesyłania strumieniowego i dostępu swobodnego z dowolną liczbą permutacji, rzeczywista użyteczna prędkość karty sieciowej w b/s i p/s, z i bez TCP i szybkości magistrali w całej ich nieskończonej złożoności).
Jednak wszystko to jest dla Ciebie bezużyteczne, gdy odpowiadasz na pytanie „jak będzie działać moja aplikacja?”, Ponieważ nie wiesz, jakie są wymagania wydajnościowe i cechy Twojej aplikacji (skoro jeszcze nie istnieje). ... Na przykład indeks wydajności systemu Windows jest miarą wydajności różnych składników sprzętowych

pod Windows
... Inteligentni ludzie w firmie Microsoft zmierzyli, w jaki sposób abstrakcyjne testy wydajności są powiązane z prawidłowym działaniem systemu Windows, a następnie wykorzystali to do zbudowania swojego indeksu. Nie można w sensowny sposób wziąć liczby, takiej jak wynik PassMark (aby wziąć jeden losowy przykład) i przekształcić ją w użyteczną miarę, nie wiedząc, ile czasu procesora zajmuje aplikacja, aby przetworzyć żądanie.
Teraz, jeśli jesteś jak 99% ludzi, którzy zadawali to pytanie wcześniej i otrzymali dokładnie taką samą odpowiedź, prawdopodobnie doświadczysz pewnego rodzaju „ale ... ale ... ale ... potrzebuję tego ! ”Reakcja. Jedyną możliwą odpowiedzią na to jest„ Pech ”. Prawa fizyki nie przejmują się tym, że podróżujemy szybciej niż prędkość światła, a prawa analizy wydajności nie obchodzą, jeśli chcesz wiedzieć niepoznawalne.
(A jeśli się zastanawiasz, powtarzanie tego typu odpowiedzi w kółko nie jest zbyt zabawne, więc nie podoba nam się pytanie „Jakiego serwera potrzebuję?” O awarii serwera. Oznaczanie ich jako duplikatów nie pracy, ponieważ wtedy ludzie narzekają, że odpowiedzi nie były oszukańcze, ponieważ osoba A chciała wiedzieć, ile blogów Wordpress może prowadzić, a osoba B chciała wiedzieć, ile witryn Drupal może uruchomić).

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się