Zgodność portów QSFP28 i SFP +Pytanie
>
Czy mogę się połączyć

25 Gb/s QSFP28

port włączony

SFP + 10 Gb/s

port przy użyciu

lub

włókno czy miedź?

tło
>
Tworzę sieć z kilkoma szybkimi interkonektami podłączonymi do wolniejszej sieci gigabitowej. Jeśli chodzi o dużą prędkość, planuję zainstalować wiele serwerów, które będą podłączone do Mellanox MSN2700 (lub podobnego), czyli QSFP28. Będą działać z prędkością 25 Gb/s na światłowodzie. Jeśli chodzi o niską prędkość, będziemy mieć parę przełączników 1Gbps z kilkunastoma klientami z portami 10Gbps łączącymi ich z przełącznikiem Mellanox. Większość przełączników 1/10Gbps, które widziałem, używa złączy SFP + dla linii 10Gbps.
Szukałem i znalazłem adaptery do QSFP28-SFP28, QSFP-SFP, QSFP + -SFP + i innych. ja

założyć

że niektóre z nich są fizycznie identyczne (może QSFP, QSFP + i QSFP28, a także warianty SFP?), ale nie jestem pewien, które są zgodne z protokołem, tj. Czy jeśli mam nadajnik-odbiornik światłowodowy QSFP28 na jednym końcu i nadajnik-odbiornik światłowodowy SFP + na drugim, czy to zadziała?
Każda pomoc będzie mile widziana.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

QSFP i QSFP28 mają ten sam fizyczny współczynnik kształtu - pierwszy obsługuje 40G (lub 4x10G), a drugi obsługuje 100G (... lub 4x25G/2x50G). W większości przypadków QSFP będzie działać z portami QSFP28, ale sytuacja odwrotna nie jest prawdą.
SFP, SFP + i SFP28 również mają wspólny współczynnik kształtu (chociaż oczywiście różni się od QSFP). Początkowo SFP było 1G, a SFP + 10G. Moduły obsługujące 25 Gb/s są czasami określane zbiorczo jako „25 Gb/s SFP”, ale w rzeczywistości są to SFP28.
A więc - jest kompatybilność ... dla przełomów. Na przykład cztery niezależne 10G SFP + SR mogą łączyć się z jednym 40G-SR QSFP (oczywiście tylko wtedy, gdy powiązany port Ethernet 40G obsługuje przerwanie) lub QSFP28 100G może łączyć się z 4 SFP28 25G (zakładając, że obsługiwane są zarówno przełączanie, jak i FEC).
Poza tym generalnie nie można jednak podłączyć, powiedzmy, optyki 1G SR do 10G SFP + SR lub 25G SFP28 do 10G SFP +. W niektórych ograniczonych przypadkach u niektórych dostawców niektóre urządzenia optyczne pozwalają na wiele prędkości (na przykład w świecie Cisco niektóre przełączniki klasy roboczej mogą obsługiwać 100 lub 1000 na TX SFP), ale to

wysoko

rzadko spotykane we współczesnej optyce.
Na twoje pytanie - jeśli Twój Mellanox ma port QSFP28 i chcesz podłączyć wiele urządzeń 10GE, będziesz potrzebować adaptera 40GBase-SR4 QSFP i pasującego zestawu kabli połączeniowych ze złączem MPO łączącym 4 podwójne złącza LC (może to być przez kasety, kabel strukturalny lub gotowy kabel połączeniowy). LC połączy się z 10GBase-SR SFP + na przełącznikach łącza w dół. Będziesz musiał skonfigurować port Mellanox do pracy w trybie przełączanym, a następnie niezależnie skonfigurować 4 interfejsy 10GE.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się