Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Działania, które należy podjąć podczas/po zaniku zasilania


Jesteśmy w trakcie wymiany szaf w naszej serwerowni i znalazłem kartkę papieru, w której wymieniono różne czynności, które należy podjąć podczas/po zaniku zasilania:
  • Wyłączanie i włączanie modemu ADSL
  • Uruchom wszystkie serwery
  • Rozpocznij proces odpytywania zlecenia produkcyjnego
  • Sprawdź: uruchomiono usługi e-mail
  • Sprawdź: uruchomiono usługę agenta SQL
  • Sprawdź: przywrócono połączenie internetowe
  • Kopiarki: wyłączanie i włączanie

Niektóre z tych kroków mają sens, ale nie jestem pewien, czy należy je wyłączać i włączać. Wszystkie nasze modemy, routery, przełączniki i serwery działają na baterie. PowerChute Business Edition jest instalowane na serwerach i są one skonfigurowane tak, aby wyłączały się automatycznie w ostatniej możliwej chwili (bo mamy dużo krótkich przestojów). Wiem z poprzednich wyłączeń, że automatyczne wyłączanie działa, a serwery automatycznie włączają się ponownie po przywróceniu zasilania. Kopiarki nie działają na zasilaniu bateryjnym, a biorąc pod uwagę, że każdy chce, żeby umarli, nie jestem szczególnie zainteresowany ich ochroną.
Warto sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, i skonfigurowałem kilka automatycznych wiadomości e-mail, aby sobie z tym poradzić (korzystając z usługi monitorowania innej firmy).
Więc ja

naprawdę

co zrobić w przypadku awarii zasilania? Uważam, że wystarczy zanotować czas i zadzwonić do firmy energetycznej. Czytałem gdzieś na tej stronie, że ludzie zalecają ręczne wyłączanie wszystkiego, ale nie pozostajemy na miejscu, dopóki prąd nie zostanie przywrócony, więc wolimy, aby wszystko było ponownie uruchamiane samodzielnie.
Aby dać pewien wgląd w środowisko, nasz serwer pocztowy jest hostowany w firmie, a także serwer internetowy, na którym działa nasz system zamówień online i usługa wyszukiwania kodów pocztowych. Powinny zostać zwiększone, chociaż tak naprawdę zamówienia nie są tracone, kiedy upadamy; jesteśmy firmą produkcyjną z siecią dystrybucji, dlatego nie prowadzimy sprzedaży bezpośrednio do konsumenta końcowego. Nasi dystrybutorzy wprowadzą swoje zamówienia, gdy system wróci do trybu online.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie określasz, w jakim środowisku pracujesz, ani do czego używane są systemy, ale przedstawię kilka ogólnych stwierdzeń. Biorąc pod uwagę, że korzystasz z połączenia ADSL, zakładam, że nie hostujesz żadnych aplikacji (strony internetowe, poczta e-mail itp.).
Podczas przerwy w dostawie prądu niewiele możesz zrobić. Jeśli używasz generatora (nie takiego jak ten) lub współdzielonego zasilacza UPS, wyłącz systemy programistyczne tak wcześnie, jak to możliwe - pozostawi to więcej energii dla systemów produkcyjnych.
Kluczem jest planowanie - kiedy mówisz „ostatnia minuta”, co się stanie, jeśli zamknięcie systemów będzie trwało trochę dłużej niż zwykle? Czy ryzykujesz danymi z powodu nieprawidłowego zamknięcia? Zostawiłbym więcej wyściółki.
Tam, gdzie pracuję, żaden z naszych systemów nie przechodzi w tryb offline podczas przerwy w dostawie prądu - mamy zasilacz UPS obejmujący całe pomieszczenie zasilany przez generator gazu ziemnego, więc mamy nadzieję, że wszystko będzie działało aż do niemal dowolnych przestojów.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się