Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak skonfigurować wirtualne środowisko testowe dla programistów?


W mojej firmie zaczynamy eksperymentować z Windows 8, Visual Studio 11 i Team Foundation Server 11. Chcę zapewnić maszynę wirtualną wszystkim programistom, aby nie musieli samodzielnie instalować oprogramowania.
Opcje, które sprawdziłem:
  • Hyper-V nie jest możliwe, ponieważ nie mamy dostępnego sprzętu serwerowego do uruchamiania maszyn wirtualnych dla wszystkich programistów.
  • Virtual PC, nie obsługuje oprogramowania 64-bitowego
  • Virtualbox
  • Rozruchowy wirtualny komputer

Jaka jest najlepsza opcja? Myślę o użyciu rozruchowego wirtualnego komputera. Jedyne, czego nie jestem pewien, to to, czy utworzę maszynę wirtualną na własnej maszynie, uruchomię ją i zainstaluję całe oprogramowanie, jeśli zostanie ono następnie zablokowane na sprzęcie mojej własnej maszyny?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Skonfigurowałbym je tak, aby uruchamiały się z VHD. Scott Hanselman

ma jednak szczegółowy spacer
http://www.hanselman.com/blog/ ... .aspx
rób o co prosisz. Jeśli możesz zmusić ich do używania Server 8 beta, nie ma potrzeby tworzenia własnego VHD.

Microsoft ma dla Ciebie
http://technet.microsoft.com/e ... 38... Następnie możesz pobrać go samodzielnie, zainstalować TFS i VS11 i wysłać im kopię VHD. Nie zawracałbym sobie głowy sysprep, ponieważ służy on tylko do tymczasowych testów. Nie jestem pewien, ale może być konieczne ponowne dodanie kluczy Win/TFS/VS11, jeśli ich sprzęt jest inny.
Tak, zrobiłbym VirtualBox jako kopię zapasową do rozruchu z VHD.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli nie masz serwera do obsługi dedykowanego hiperwizora, skonfigurowałbym je ze stacjami roboczymi Virtualbox dla środowisk testowych i przechowywałbym niektóre obrazy dysków „głównych” na serwerze centralnym do kopiowania, gdy muszą replikować maszyny. Naucz je, jak również używać migawek przed wprowadzeniem zmian w środowisku, z których mogą chcieć wycofać się.
Dzięki virtualbox nie ma żadnego oprogramowania zablokowanego na komputerze-hoście. Samochody gości widzą tylko samochód gościa. Musisz tylko upewnić się, że MAC/NIC zmieniają się na maszynach, jeśli kopiujesz maszyny wirtualne, lub przenosisz dysk twardy tylko podczas regeneracji maszyny wirtualnej indywidualnie (nie chcesz, aby te same adresy MAC unosiły się w sieci i nie ustaw statyczne adresy IP, chyba że zmienisz je natychmiast, jeśli korzystasz z komputerów z systemem Windows, będziesz chciał zmienić nazwę lub skonfigurować obrazy główne dla sysprep, aby były gotowe do wygenerowania maszyny od podstaw.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Virtual PC obecnie nie obsługuje systemu Windows 8. Tylko funkcjonalne środowiska wirtualne:
Hyper-V w Windows 8 Developer Preview, Hyper-V w Windows Server 2008 R2, VMware Workstation 8.0 dla Windows, VirtualBox 4.1.2 dla Windows
Wybrałbym Virtualbox.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się