Nie można uruchomić programu Oracle Enterprise Manager


Jeśli niektóre hasła wygasły, znokautowało to mojego OEM (11g, SE). Zostało to usunięte, aby SYSMAN nie został zablokowany ani nie wygasł (ani DBSNMP, SYS, SYSTEM, z których wszystkie mogą, ale nie muszą, wpływać na producentów OEM, w zależności od różnych źródeł).
emctl start dbconsole zawiesza się za każdym razem i wskazuje mi katalog dziennika zawierający kilka rzeczy, w których nie jest oczywiste, gdzie szukać i gdzie są błędy, których być może nie ma

następnie

błąd.
Próbowałem różnych rzeczy na forach Oracle, ale wygląda na to, że naprawdę muszę wiedzieć, jakie są te wszystkie informacje dziennika, aby znaleźć unikalny ciąg wyszukiwania dla prawidłowego błędu? Zgubiłem się i nie wiem od czego zacząć.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zakładam, że katalog dziennika to coś w rodzaju $ ORACLE_HOME/hostname_SID/log. Powinieneś sprawdzić te pliki: emdctl.trc, emagent.
, emms.
... Myślę jednak, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest wykonanie kopii zapasowej tych dzienników, usunięcie ich, a następnie ponowne uruchomienie programu dbconsole. Będziesz mieć pustą kartę i znacznie mniej śmieci w dziennikach, aby znaleźć błąd.
Tylko moja sugestia, dopóki nie dowiesz się, w którym dzienniku jest przechowywany twój błąd.
Powodzenia.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się