Drukarka sieciowa budzi się co 15 minut bez zadań drukowania


W naszym biurze mamy nową drukarkę laserową Xerox 6121MFPN. Używamy drukowania sieciowego, więc ta drukarka jest podłączona do routera Linksys WAG320N (na porcie 1, jeśli jest to ważne).
Gdy przez jakiś czas nic nie drukujemy, po 5 minutach drukarka przechodzi w stan uśpienia. 5 minut to opcja konfiguracji drukarki.
Problem w tym, że nawet po tym, jak długo nic nie drukowaliśmy (i nie ma przychodzących faksów, zadań skanowania itp.), Drukarka budzi się co 15 minut, nagrzewa się, czeka 5 minut (bo nie ma zadania drukowania) , po czym ponownie zasypia.
Nie możemy zrozumieć, dlaczego się budzi, to dość denerwujące. Jeśli odłączę kabel Ethernet od drukarki, przestaje się budzić. Jeśli podłączę kabel sieciowy, ale wyłączę WAG320N, przestaje się budzić. Zakładam, że drukarka budzi się, ponieważ komputer wykonuje jakąś kontrolę stanu lub żądanie, ale nie mam pewności.
Wszystkie nasze maszyny są maszynami z systemem Win 7 bezprzewodowo podłączonymi do tego samego routera.

Aktualizacja-1 (edycja): Dodałem regułę zapory, aby blokować wszystkie żądania z mojego komputera do drukarki i prowadzić dziennik żądań. Okazuje się, że w każdym HH: MM: 55, HH: MM: 05 i HH: MM: 15, pakiet UDP jest wysyłany do drukarki z portu źródłowego 60732 do portu docelowego 161.
Co około 20 minut pakiet TCP przechodzi z portu 60691 do portu 139 drukarki, a następnie 2 pakiety UDP z portu 137 komputera PC do portu 137 drukarki. Masz jakiś pomysł, co to może być?

Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nawiasem mówiąc, dobra robota z konfiguracją/testowaniem zapory, inteligentnym myśleniem.
161 to SNMP, 137/139 to pakiety Netbios, więc jeśli twoja maszyna nie potrzebuje usługi SNMP (wątpię, że Netbios w ogóle jej potrzebuje), możesz wyłączyć te dwa protokoły na swojej maszynie i miejmy nadzieję, że to koniec. ...
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zgodnie z szybkim wyszukiwaniem w Google, jest to drukarka wielofunkcyjna (a „MFP” w nazwie również to wskazuje), więc prawdopodobnie masz zainstalowanego agenta jako część pakietu sterownika/oprogramowania Xerox, który okresowo sonduje drukarkę; być może dla funkcji skanowania do komputera, a może dla sprawdzenia poziomu tonera (SNMP).
Ten pakiet oprogramowania może mieć opcję/ustawienie, takie jak „sonduj drukarkę co x sekund”, aby można było go wyłączyć, ale upuszczenie pakietów wychodzących ze stacji roboczej do drukarki może uniemożliwić skanowanie/zarządzanie.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się