Konfigurowanie Sendmaila do raportowania udanych dostaw


Mam teraz Sendmaila, który zgłasza nieudane dostawy, wracając do skrzynki pocztowej zwrotów. Na przykład. jeśli nie można skontaktować się z joe@example.com, nastąpi powrót do bounce+joe=example.com@mysite.com.
Zastanawiałem się, czy można skonfigurować Sendmaila do raportowania udanych dostaw.
Czy mogę wysłać go na ten sam adres i poinformować, że list został dostarczony na adres joe@example.com? A może powinienem po prostu polegać na pliku dziennika poczty, aby przeanalizować pomyślne dostawy?
Nie jestem pewien, jaka jest dobra praktyka śledzenia udanych przesyłek.
Edycja: Wysyłam wiele e-maili do około 200 000 zarejestrowanych i zweryfikowanych członków w około 4 różnych witrynach, ostatnio widziałem wyspecjalizowane usługi dostarczania poczty e-mail, takie jak Mandrill lub SendGrid, widzę, że Mandrill ma listę wszystkich ostatnich wiadomości ze statusem obok je (dostarczone lub zwrócone), zastanawiałem się, jak śledzą wysyłkę.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Czy nie jest wystarczająco wygodne, abyś nie otrzymał przełączenia awaryjnego?
Powinieneś być w stanie wyświetlić dzienniki w przypadku konieczności zweryfikowania określonego adresu e-mail, co wydaje się znacznie wydajniejsze niż wysyłanie wiadomości e-mail po każdej pomyślnej dostawie.
Dobra praktyka będzie zależeć od twojego przypadku użycia i tego, co masz nadzieję osiągnąć, jak duży jesteś, ile wysyłasz e-maili, zasady firmy itp., Ale musisz uważać, aby nie posuwać się za daleko i nie uruchamiać wiadomości e-mail ze względu na to .

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się