Ceny AWS RDS


Rozważam migrację DB witryny Magento do Amazon

RDS
http://aws.amazon.com/rds/
ze względu na niską prędkość odczytu/zapisu współużytkowanego klastra bazy danych bieżącego hosta. Inne hostowane witryny bez wymagań dotyczących bazy danych ładują się zaskakująco szybko, więc jeśli chodzi o procesor i pamięć, uważam, że host jest dobrze zasilany.
Czy wpłynie to skutecznie na wydajność Magento?
Jeśli liczę

koszty
http://aws.amazon.com/rds/#pricing
poprawnie, będzie kosztować co najmniej 79,20 USD miesięcznie. Jest to oparte na najmniejszej dostępnej instancji (0,11 USD * 24 godziny * 30 dni). Na szczycie jest ruch, który zwiększa koszty. Czy moja interpretacja przewodnika cenowego jest prawidłowa?
Czy opóźnienie jest znacznie większe w przypadku korzystania z zewnętrznej bazy danych niż wewnętrznej (tej samej sieci) bazy danych?
Podziękować.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Czy opóźnienie jest znacznie większe w przypadku korzystania z zewnętrznej bazy danych niż wewnętrznej (tej samej sieci) bazy danych?

Tak, tak jest i jest bardzo zauważalny w środowiskach z dużą liczbą żądań na sekundę.
Jeśli chcesz uzyskać wysoką wydajność, powinieneś spróbować trzymać swoją bazę danych i serwer WWW w tym samym centrum danych, a może być tańsze, abyś po prostu zdobył własny serwer dedykowany i hostował tam swoje magento, zamiast komplikować sprawy, utrzymując serwer internetowy w jednym miejscu , a następnie skonfiguruj RDS.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wsparcie Amazon potwierdziło, że będzie to kosztować tyle (+80 USD),
... jeśli potrzebuję instancji do działania 24 godziny na dobę przez miesiąc

Założyli, że strona internetowa potrzebuje swojej głównej bazy danych tylko w określonych porach dnia ...?
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Kiedy patrzę na rachunki za czerwiec i lipiec, twoja liczba wydaje się być mniej więcej poprawna w porównaniu z dwoma wystąpieniami RDS w wielu AZ, których obecnie używam. Używam jednego Small Multi-AZ i jednego Large Multi-AZ, więc działają one odpowiednio po 0,22 USD i 0,88 USD na godzinę. Jedyne inne obliczenie, które należy uwzględnić, to przydzielona mi przestrzeń dyskowa, która dla mnie wynosi 0,20 USD za GB i mamy przydzielone 20 GB, a żądania we/wy są rozliczane w wysokości 0,10 USD za 1 milion ... Jak dotąd te dodatkowe koszty nie stanowią kwoty, o którą trzeba się martwić.
Jeśli chodzi o opóźnienia, nic nie mogę zrobić, aby pomóc, ponieważ w większości przypadków mam kilkanaście instancji EC2 rozmawiających z instancjami RDS; jednak mam VPS poza chmurą Amazon, używając instancji pamięci RDS dla Puppet, której używam do konfigurowania moich instancji EC2. Jest skonfigurowany do wykonywania asynchronicznych aktualizacji za pomocą kolejki komunikatów, więc opóźnienie nie jest problemem, ale nigdy nie miałem problemu z jego osiągnięciem.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się