Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Zgodność i różnica między połączeniami Infiniband QSFP + i 40 Gb/s QSFP


Jestem nowy w sieci Infiniband, ale muszę rozszerzyć mój istniejący klaster Infiniband o kilka węzłów. Podczas wyszukiwania w Internecie natrafiłem na niejednoznaczne opisy kabli, złączy i przełączników.
Według Wikipedii QSFP jest definiowane jako 4x1 Gb/s, a QSFP + jako 4x10 lub 40 Gb/s. Jednak wielu dostawców w Internecie oferuje kable i przełączniki QSFP 40 Gb/s. To jakoś nie pasuje do recenzji różnych kabli Infiniband, które znalazłem.
Czy to tylko niechlujne nazewnictwo i czy te 40Gbps QSFP + QSFP naprawdę? Czy istnieje różnica w połączeniach fizycznych między QSFP i QSFP +? A może po prostu kable różnej jakości (na przykład kable CAT6 i CAT7), ale czy kształty złączy są takie same?
Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mógł to trochę wyjaśnić.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

QSFP + oznacza Quad (4-kanałowy) Small Form-Factor Pluggable Plus, znany również jako QSFP10. Teraz QSFP/QSFP +/QSFP28 używają 4 kanałów do transmisji danych.
QSFP - Ludzie cały czas mylą to z QSFP +. Przeczytaj pełny opis. QSFP to transceiver/kabel 4x4 Gbps (16 GB). Są przestarzałe i nie są naprawdę używane z tego, co widziałem
QSFP + to 40G lub 4x10Gbps, ponieważ każdy kanał ma prędkość 10 GB. Może to być pojedynczy kabel, od QSFP + do QSFP + lub od QSFP + do 4xSFP +.
QSFP28 to kable 100 Gb/s, a także kable krosowe 4x25G lub 2x50G.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Ponadto moduły QSFP są zwykle dostępne w kilku różnych typach: 4x1G QSFP, 4x10G QSFP +, 4x28G QSFP28. Z tej strony wszystkie QSFP/QSFP +/QSFP28 mają ten sam mały rozmiar. QSFP dosłownie używa pasm 4x1G i występuje tylko w niektórych kontekstach FC/IB.
QSFP + został przekształcony z pasm 4x1G (QSFP) do pasm 4x10G, które są zaprojektowane do obsługi 40G Ethernet, Serial Attached SCSI, QDR (40G) i FDR (56G) Infiniband i innych standardów komunikacyjnych. Więc QSFP + może współpracować z łącznością 4x10G lub 1x40G.
(źródło:

http://www.fiber-optic-equipme ... .html
http://www.fiber-optic-equipme ... .html
)

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się