Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

DNS z symbolami wieloznacznymi, np. „* -Test.example.com”


Czy mogę dostosować domenę z symbolami wieloznacznymi, taką jak „* -test.example.com”?
Głównym powodem, o który pytam, jest to, że jestem w trakcie ustawiania ciągłej integracji z Jenkinsem i chcielibyśmy zautomatyzować konfigurację witryn kontroli jakości, aby testować pewne gałęzie bazy kodu.
Powiedzmy, że użytkownik A pracuje nad funkcją w gałęzi o nazwie „awesome-feature-one”, a użytkownik B pracuje nad „czyszczeniem nudnego kodu”.
Chciałbym skonfigurować DNS z czymś w rodzaju „* -test.example.com”, abyśmy mieli domeny takie jak „awesome-feature-one-test.example.com” i „nudny-test-czyszczenia-kodu .example. pl 'bez konieczności konfigurowania rekordu DNS dla każdego z nich.
W ten sposób nie musimy za każdym razem, gdy zaczynamy pracować nad nową funkcją, za każdym razem, gdy zaczynamy pracować nad nową funkcją, musimy błądzić naszego administratora sieci, jest ona już skonfigurowana i musimy tylko upewnić się, że nasz serwer WWW jest skonfigurowany tak, aby wskazywał właściwe miejsce, tj. , „awesome-feature-one-test.example.com” wskazuje na folder/var/www/awesome-feature-one itd. itd.
Wreszcie, po części powodem jest to, że te witryny używają SSL, ale nasz certyfikat SSL jest skonfigurowany tylko do używania symbolu wieloznacznego dla „* .example.com”, więc aby ustawić symbol wieloznaczny dla „* .test.example.com” potrzebujemy innego certyfikatu SSL (który mogę opublikować jako rozwiązanie, jeśli „* -test.example.com” nie będzie działać dla DNS).
Czy to możliwe, czy też widzę fajny sen?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie.

Symbole wieloznaczne DNS
http://en.wikipedia.org/wiki/Wildcard_DNS_record
wpisy są znacznie bardziej ograniczone i przypominają tylko symbole wieloznaczne
         *.example.com
to może być możliwe. Widzieć

RFC 1034
http://tools.ietf.org/html/rfc1034
i

RFC 4592
http://tools.ietf.org/html/rfc4592
.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się