Dołączanie do domeny zdalnej WIndows Server 2012 R2


Jestem administratorem systemu w organizacji non-profit. W naszym biurze działa komputer z systemem Windows Server 2012 R2 Standard (ATLAS), który jest naszym głównym serwerem. ATLAS to AD DS, kontroler domeny, serwer plików i serwer folderów roboczych.
Próbujemy wykonać kopię zapasową naszych plików w zdalnej lokalizacji. Na tym serwerze działa również system Windows Server 2012 R2 Standard (PHOENIX). Próbujemy podłączyć PHOENIX do domeny, którą mamy w naszym biurze, ale to nie działa, ponieważ jest to zupełnie inna sieć.
Co możemy zrobić, aby PHOENIX dołączył do domeny ATLAS.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Musisz mieć połączenie, a najlepszym sposobem na to jest użycie VPN. Zakładając, że masz skonfigurowaną i uruchomioną sieć VPN, musisz skonfigurować PHOENIX do korzystania z serwera DNS, który jest częścią Twojej domeny i jest zintegrowany z Active Directory, tak aby strefa domeny zawierała wszystkie potrzebne informacje. PHOENIX musi być skonfigurowany do używania wyłącznie serwerów AD DNS.
Powiedzmy, że Twoja dominująca pozycja to contoso.com. Aby sprawdzić, czy Twój DNS działa poprawnie, otwórz wiersz poleceń w PHOENIX i uruchom
         ping contoso.com
... Musi to zostać rozwiązane przez DNS jednego z kontrolerów domeny. Ponieważ masz tylko ATLAS, powinien być włączony w ATLAS, a następnie pingowany. Jeśli uda Ci się pomyślnie pingować nazwę domeny za pomocą PHOENIX, oznacza to, że masz 9/10 wymaganej konfiguracji i możesz również spróbować dołączyć do PHOENIX w tym momencie, ponieważ pozostałe 1/10 również zwykle działa poprawnie.
Jeśli utkniesz w konfiguracji VPN, powiedziałbym, że jest to inne pytanie, być może dotyczące udostępniania stosu inżynierii sieci. „Sprzętowa” lub cross-site VPN jest najlepsza, chyba że możesz użyć bezpośredniego połączenia, ale będzie kosztowna dla organizacji non-profit. Jeśli masz 501 (c) 3, poszukaj sprzętu Cisco na techsoup.org, aby ukończyć VPN.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się