Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Aktualizacja z Windows Server 2008 do Server 2008 R2 RC


Okej, nie wiem, czy jestem leniwy czy niecierpliwy, ale naprawdę muszę zacząć używać systemu Windows Server 2008, ale R2 pojawi się w MSDN w piątek. Czy jest to prosta aktualizacja, taka jak aktualizacja z 2008 do R2, czy może jest podobna do aktualizacji systemu operacyjnego? Powinienem poczekać do piątku?
-LUB- Czy lepiej byłoby użyć RC, a następnie zaktualizować do R2 w piątek? Po prostu nie sądzę, że wytrzymam do tego czasu. Mam projekty, które muszę teraz rozpocząć.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

R2 to kompletny system operacyjny, więc przejście z Windows 2008 na Windows 2008 R2 będzie pełną aktualizacją.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Planowałem po prostu zainstalować R2 na początku 2008 roku, ponieważ nie miałem problemu z aktualizacją 2003 do R2. Biorąc pod uwagę mądre słowa powyżej ... myślę, że najpierw zrobię migawkę maszyn wirtualnych i jeśli wszystko pójdzie dobrze, mogę skalować system operacyjny hosta.
Co do pytania o RC - jest

podobne pytanie
https://serverfault.com/questi ... launc
Tutaj.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Server 2003 R2 był pod wieloma względami stosunkowo niewielkim ulepszeniem. Jądro się nie zmieniło, po prostu dodało pewne funkcje, z których NIEKTÓRE były dostępne do bezpłatnego pobrania. (Dla jasności, niektóre z dodanych funkcji BYŁY znaczące (jak DFSR), ale moim zdaniem aktualizacja systemu operacyjnego - która nazywała się 2003 R2 - powinna zawierać aktualizację jądra (została wydana jako aktualizacja, a nie aktualizacja. aktualizacja po części dlatego, że Microsoft chciał, aby ci, którzy kupili pakiet Software Assurance, mieli poczucie, że odzyskują pieniądze *)
Serwer 2008 R2

JEST

zmiana jądra, ponieważ jest oparta na jądrze Windows 7 i zawiera wiele ulepszeń w różnych obszarach. Został nazwany R2, aby wskazać, że zakupione licencje CAL na rok 2008 zachowają ważność od wersji 2008 R2. NIE WYMIENIĆ zmiany jądra.
Zwłaszcza jeśli aktualizujesz serwer 2008 oparty na maszynie wirtualnej, zdecydowanie zalecam wcześniejsze wykonanie kopii zapasowej dysku twardego maszyny wirtualnej (polecam to bez względu na to, kiedy wprowadzasz poważną zmianę w systemie operacyjnym).
* A przynajmniej tak słyszałem

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się