Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Bezpieczeństwo serwera WWW - aplikacja internetowa + witryna internetowa?


Tworzę małą, statyczną stronę internetową dla firmy. Tworzę również dość złożoną i konfigurowalną aplikację internetową dla tej samej firmy. Z aplikacji internetowej będą korzystać wyłącznie pracownicy firmy, strona internetowa będzie ogólnodostępna.
Moim początkowym planem było udostępnienie strony internetowej w podstawowej usłudze hostingowej, takiej jak GoDaddy, a następnie uruchomienie aplikacji internetowej (zbudowanej przy użyciu Django na Ubuntu) na serwerze VPS. Miałem
       www.website.com
wskaż statyczną witrynę internetową, a następnie
       webapp.website.com
wskaż aplikację internetową VPS.
Zastanawiałem się: czy jest powód (jeśli chodzi o bezpieczeństwo), dla którego nie powinienem po prostu uruchamiać zarówno strony internetowej, jak i aplikacji internetowej na VPS? Myślę, że myślałem, że posiadanie aplikacji internetowej na VPS dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa (mianowicie nieznane zabezpieczenia).
Twoje myśli?
Podziękować!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Nie zawracałbym sobie głowy dedykowanym VPS do hostowania statycznej strony internetowej (albo jest to zbyt trywialne, a plan hostingu współdzielonego 3c/dekada zadziała, albo jest to zbyt duży ruch i warto mieć własną dedykowaną infrastrukturę); z drugiej strony, jeśli właściwe jest hostowanie aplikacji internetowej na serwerze zewnętrznym (wiele aplikacji wewnętrznych jest lepiej umieszczonych „wewnętrznie” ze względu na bezpieczeństwo danych i wydajność/opóźnienia), nie ma powodu (bezpieczeństwa lub innego). mogę o tym pomyśleć, może sprawić, że zdecyduję się nie hostować statycznej witryny na tym samym komputerze.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się