Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Dell OMSA pokazuje, że 1 z dysków nie jest podłączony do płyty montażowej


Mam 2 identyczne serwery PowerEdge R210 z RAID1 i dyskami SATA SSD.
W Dell OMSA na pierwszym serwerze widzę w obszarze Pamięć masowa & > Adapter Perc 6/i & > Złącze 0 & > Obudowa (płyta montażowa) »2 dyski fizyczne o nazwach 0: 0: 0 i 0: 0: 1.
Z jakiegoś powodu na drugim identycznym serwerze nazwy dysków to 0: 0 (bez uwagi: 0) i 0: 0: 1. Ponadto fizyczny dysk o krótszej nazwie 0: 0 nie znajduje się w sekcji „Obudowa”, ale bezpośrednio w sekcji „Złącze 0”. O ile wiem, lustro działa.
Dyski łączą się w ten sam sposób z obydwoma serwerami w odpowiednich wnękach. Nie rozumiem, co to oznacza i nie jestem pewien, czy mogę zaufać konfiguracji, czy powinienem mieć awarię dysku?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli w dwóch identycznych kontrolerach zostaną znalezione różne wartości, opcje lub inne elementy, pierwszym krokiem w diagnostyce i rozwiązaniu problemu jest sprawdzenie wersji oprogramowania sprzętowego działających na kontrolerach.
Wyszukiwanie oprogramowania sprzętowego od producenta OEM jest w porządku, ale może być konieczne znalezienie faktycznego producenta kontrolera, aby znaleźć nowsze oprogramowanie.
Nie zawsze jest konieczne instalowanie najnowszego oprogramowania. MUSISZ jednak upewnić się, że ta sama wersja oprogramowania sprzętowego działa na obu kontrolerach.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się