Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

SQL Perfmon Trace: Poczekaj na pracownika


Próbuję wyśledzić problem z limitem czasu sql i w żadnym wypadku nie jestem administratorem bazy danych, ale utknąłem w pracy, więc zrobię to.
Śledziłem prawie wszystko, co przyszło mi do głowy, związane z I/O i łącznością sieciową. Jedyną liczbą, która wyróżnia się jako niesamowicie duża, jest łączny czas oczekiwania „Czekaj na pracownika”.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć, co to jest i w którym momencie powinienem się martwić o jego koszt. Mój ślad ma teraz całkowity czas oczekiwania 4611686018427391 ms. To nie może być dobre, prawda?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Tym razem może być dobrze. To jest łączny czas oczekiwania od ostatniego uruchomienia instancji. Gdyby pracował przez kilka miesięcy, ta data byłaby w porządku.
Ogranicz śledzenie do poleceń, których wykonanie zajmuje dużo czasu. Możesz filtrować według czasu trwania (w milisekundach). Spróbuj zacząć od około 10 000 i zobacz, co się stanie. Zacznij od planów dotyczących tych zapytań i zobacz, których indeksów brakuje.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Koniecznie sprawdź również panel statystyk DMV firmy Codeplex (zalecany przez firmę Microsoft), który może zaoszczędzić dużo czasu, gdy natkniesz się na zapytania wymagające dużej ilości zasobów na serwerze:

http://www.codeplex.com/sqldmvstats
http://www.codeplex.com/sqldmvstats
Alternatywnie możesz sprawdzić rzeczywiste widoki sterowania dynamicznego, na przykład:
select * from sys.dm_db_index_usage_stats select * from sys.dm_db_missing_index_details

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się