Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Co się stanie, jeśli dla tej samej karty sieciowej jest skonfigurowanych wiele adresów IP i chcemy komunikować się między dwoma adresami IP?


Dokładniej ... czy ruch opuści komputer? Czy karta sieciowa wyśle ​​żądanie drugiego adresu IP do sieci lokalnej i odpowie samodzielnie, czy też ruch w jakiś sposób pozostanie wewnątrz komputera?
System operacyjny: Windows (2003, 2008)
Uwaga:

Skupiam się na systemie Windows, ale pytanie jest głównie teoretyczne, ponieważ próbowałem zagłębić się w drobne szczegóły dotyczące routingu żądań w różnych scenariuszach (z których jeden obejmuje posiadanie zarówno źródłowego, jak i docelowego adresu IP w tym samym polu). :)
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zależy to od stosu sieciowego systemu operacyjnego.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Wszystkie adresy lokalne są mapowane na interfejs pętli zwrotnej w celu routingu we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Oznacza to, że ruch pozostanie „wewnątrz” komputera i nigdy nie dotrze do kabla.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jak powiedzieli inni, wyniki będą zależeć od systemu operacyjnego. W większości nowoczesnych systemów operacyjnych okaże się, że nigdy nie dochodzi do połączenia, ale jeśli możesz określić, które systemy operacyjne masz na myśli, ktoś może udzielić bardziej ostatecznej odpowiedzi.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się