Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak połączyć się z innym komputerem z systemem Linux z systemu Windows za pomocą polecenia Telnet


Chciałem połączyć się z moim systemem operacyjnym Linux (szczególnie terminalem) za pośrednictwem systemu operacyjnego Windows.
Mam Linuksa skonfigurowanego przez maszynę wirtualną, a także przez oddzielną partycję.
Jak mogę połączyć się z systemem operacyjnym Linux z wiersza poleceń systemu Windows? Jak to jest możliwe?
Widziałem gdzieś, mieli gdzieś serwer Unix/Linux i podłączają swój komputer z systemem Windows do serwera Linux (np. Telnet 123.23.34.5), prosi o dane uwierzytelniające użytkownika, a następnie otrzymują monit $, gdzie mogą użyć edytora vi i wykonaj wszystkie polecenia unixowe. Jaki jest proces za tego typu konfiguracją?
Podziel się swoimi przemyśleniami.
Dzięki.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli naprawdę nie potrzebujesz telnetu z jakiegoś nietypowego powodu, nie używaj go do tego.
SSH może zapewnić to samo środowisko, ale zapewnia szyfrowanie i wiele innych przydatnych funkcji. Z drugiej strony Telnet nie zapewnia żadnych zabezpieczeń, hasła są wysyłane zwykłym tekstem. Oczywiście nie rozważałbym nawet używania Telnetu poza domem lub inną bezpieczną siecią.
Dostępni są różni klienci ssh dla systemu Windows,

kit
http://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/
jeden z najpopularniejszych. Do korzystania nie są wymagane żadne uprawnienia instalacyjne ani administratora.
Wszystkie dystrybucje Linuksa będą dostarczane z serwerem ssh, chociaż niektóre (np. Ubuntu) nie instalują go domyślnie. Instalowanie serwera ssh spakowanego z Twoją dystrybucją zwykle wykonuje całą konfigurację za Ciebie, nie jest wymagana ręczna konfiguracja, chyba że chcesz zmienić ustawienia domyślne (zwykle w celu dodania rzeczy, takich jak ograniczenia bezpieczeństwa). SF ma już kilka pytań dotyczących tego, jak zabezpieczyć serwer ssh.
Serwery Telnet również powinny być dostępne dla Twojej dystrybucji, ale przed wybraniem tej opcji należy dokładnie zapoznać się z alternatywami.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Cóż, nie chcesz już używać telnetu, ponieważ naprawdę węszy. Poza tym ssh (bezpieczna powłoka) ma o wiele więcej fajnych funkcji, takich jak logowanie za pomocą klucza.
To, co „powinieneś” zrobić, to zainstalować sshd na serwerze Linux (ale może już tam być) i użyć PuTTY (lub innego klienta SSH), aby połączyć się z serwerem Linux.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jak stwierdzono w innych odpowiedziach, użyj klienta ssh. Może być konieczne wypisanie następującego polecenia w systemie Linux:

ifconfig | grep addr

aby znaleźć adres IP, aby uzyskać dostęp do serwera. Nie jestem jeszcze pewien, jak używać rzeczy inet6, ale wiersz addr inet będzie miał adres IP do ustawienia szpachli. Szpachlówka jest za darmo i jest dobrym klientem. Jeśli używasz wypełniacza komercyjnie, przeczytaj uważnie licencję. Do celów edukacyjnych na własnym komputerze lokalnym zwykły stary telnet może być szybszą opcją. Edytor vi jest nieco frustrujący dla typów terminali, ale zwykle vt100 działa prawie zawsze.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się