Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Praktyka interwałów ponownych prób kolejki poczty


Konfiguruję indywidualną kolejkę poczty. Chodzi o to, że podczas wysyłania poczty mogą wystąpić błędy. Zwykle nikt nie wie, dlaczego poczta nie dotarła do celu. Najprostszym rozwiązaniem jest więc ponowna próba wysłania wiadomości e-mail. Oto kilka algorytmów, które znam z ust:
  • Zduplikuj czas w kolejce do następnej próby, zaczynając od jakiegoś czasu: 1 min, 2 min, 4 min itd.
  • Wskaż serię interwałów (które są częstym przypadkiem poprzedniej opcji): 5 min, 5 min, 10 min, 30 min itd.

W pewnym momencie próba ponownego wysłania listu będzie bezcelowa. Tak czy inaczej, system ma dziennik niewysłanych listów.
Co wiesz o najlepszych praktykach w tej sprawie? Co to jest „dobry” okres przechowywania? A przynajmniej jakie fakty należy wziąć pod uwagę przy wyborze interwałów?
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

ty

musi

postępuj zgodnie z RFC 5321, który wyraźnie określa, jak zaimplementować strategie ponawiania:

http://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-4.5.4
http://tools.ietf.org/html/rfc5321#section-4.5.4
Powinieneś przeczytać (i zrozumieć!) Ten dokument RFC w całości, próbując wdrożyć własny serwer pocztowy. Muszę jednak od razu zaznaczyć, że praktycznie nie ma potrzeby wdrażania własnego serwera pocztowego (klienta). Istnieje wiele istniejących (sprawdzonych!) Rozwiązań, które sprawdzają się od lat i dziesięcioleci. Dlatego korzystaj z istniejącego oprogramowania zamiast zaczynać od zera. To nie jest warte kłopotów, z którymi się borykasz. Czy wiesz w ogóle o IPv6? Jeśli nie, to powinieneś!

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się