Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Odblokuj dysk bitlockera za pomocą cmd


Jak mogę odblokować dysk zablokowany przez BitLocker za pomocą przetwarzania wsadowego (lub linii cmd)? Muszę odtworzyć efekt domyślnej akcji, którą widzisz w menu kontekstowym urządzenia (tj. Tymczasowe odblokowanie urządzenia podając tajne hasło). podziękować
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

manage-bde -unlock X: -password Password
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Kiedy mówisz „odblokuj”, nie jest jasne, czy masz na myśli „wyłącz funkcję Bitlocker” czy „odszyfruj dysk”. Wyłączenie szyfrowania powoduje umieszczenie klucza w postaci zwykłego tekstu w woluminie, ale poza tym pozostawia wolumin zaszyfrowany. to

wiele

szybciej niż odszyfrowanie całego woluminu, ale nie powoduje, że wolumin jest zwykłym woluminem NTFS.
W

manage-bde
http://technet.microsoft.com/e ... 75513(WS.10).aspx
użyteczność jest tym, czego szukasz.
Zakładając, że uruchamiasz to na komputerze z włączoną funkcją Bitlocker podczas rozruchu, możesz użyć następujących opcji, aby wykonać następujące czynności:
  • Opcja -off w rzeczywistości całkowicie odszyfruje wolumin (pozostawiając prosty wolumin NTFS). W przypadku dużych ilości może to zająć dość dużo czasu.
  • Aby wyłączyć funkcję Bitlocker bez odszyfrowywania woluminu, użyj wiersza poleceń „-protectors -disable x:”, gdzie „x:” to litera dysku woluminu, na którym chcesz wyłączyć funkcję Bitlocker.

Jeśli pracujesz z dyskiem z innego komputera, to do odblokowania woluminu będziesz potrzebować polecenia „-unlock” z plikiem klucza odzyskiwania lub hasłem odzyskiwania.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się