Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak przekonać menedżera IT do uaktualnienia przedsiębiorstwa z IE6 do nowszej przeglądarki?


Wdrożyliśmy już system Windows XP SP2 (niestety nie ma nadziei na przejście na system Vista lub Windows 7 w dającej się przewidzieć przyszłości) w całym przedsiębiorstwie, a nasze najnowsze wdrożenie wewnętrzne obejmuje również dodatek SP3, ale niestety IE jest wyraźnie zachowany w wersji 6.
Pomimo licznych ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa i braku możliwości zastosowania w sieci WWW, mój menedżer nadal postrzega aplikacje intranetowe napisane dla IE6 jako główny powód, dla którego pozostają. Co możemy zrobić, aby głosować na naszą korzyść? Jesteśmy zmęczeni utrzymywaniem chorej przeglądarki, gdy użytkownicy ciągle do nas dzwonią i narzekają, że strona nie wygląda poprawnie, a coraz więcej osób prosi o otwieranie zakładek przeglądarki, „bo to właśnie mają w domu”.
Wszelkie argumenty, które moglibyśmy przedstawić, byłyby świetne!
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Naprawdę nalegałbym na większe bezpieczeństwo w IE7 i IE8. Blokowanie wyskakujących okienek, filtry wyłudzania informacji i nie tylko.
IE6 jest jednym z głównych punktów wejścia złośliwego oprogramowania do systemu Windows. Możesz to znacznie zmniejszyć, opuszczając IE6
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

  • Podkreśl zagrożenia bezpieczeństwa, jakie stwarza. Oblicz, ile szkód można wyrządzić sieci w wyniku ataku złośliwego oprogramowania za pośrednictwem cudzej instalacji IE6.
  • Oblicz, ile dodatkowego czasu spędzasz na obsłudze problemów użytkowników związanych z IE6 i ile dodatkowej pracy programisty jest wymagana, aby wspierać użytkowników. Umieść na tym roczny zakres w dolarach.
  • Oceń wpływ braku możliwości korzystania z funkcji, takich jak zakładki, na produktywność
  • Oblicz utratę wydajności wynikającą z niemożności pełnego wykorzystania stron internetowych innych niż IE6.

Określ, ile pieniędzy można stracić, zachowując IE6 (nawet w mało prawdopodobnych scenariuszach) i ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki aktualizacji. Pieniądze i zwrot z inwestycji.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Czy przetestowałeś swoje aplikacje intranetowe z IE7 lub IE8? Mieliśmy kilka, o których myśleliśmy, że są tylko IE6, które faktycznie działają z IE7.
Jeśli tworzysz własne aplikacje intranetowe, musisz ocenić, jak kosztowna byłaby praca w zakresie interoperacyjności; jeśli są zewnętrzni, musisz skontaktować się z dostawcami.
Pomocne może być po prostu zidentyfikowanie prawdziwych przeszkód, ponieważ często okazuje się, że są one znacznie mniejsze niż myślisz.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Znajdziesz argumenty

stopie.com
http://www.stopie.com/
lub z punktu widzenia dewelopera,

co zrobisz, gdy skończy się przeglądarka IE6
http://www.sitepoint.com/blogs ... dead/, ale także skorzystaj z faktu, że wiele witryn internetowych reklamuje się obecnie przeciwko IE 6, na przykład:

Ponadto, jeśli czytasz po francusku, zwróć uwagę na

Blog Tristana Nito
http://standblog.org/blog/?q=ie6
(„CEO” Mozilla Europe) za dobre treści na ten temat.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Argumenty są oparte na:
„IE6 to starszy system z rozszerzonym wsparciem firmy Microsoft. Firma Microsoft niedawno wprowadziła IE8 jako krytyczną poprawkę do Windows Update i będzie wydawać przyszłe poprawki IE6 tylko dla najpoważniejszych problemów ”.
„Jeśli nadal umożliwiamy użytkownikom IE6 łączenie się z Internetem, zwiększamy ryzyko infekcji złośliwym oprogramowaniem”.
„Lepiej jest być na bieżąco z aktualizacjami i łatkami, gdy się pojawią, niż zatrzymać się i pozostać przy OGROMNEJ aktualizacji, która będzie DUŻO droższa (pod względem czasu, wysiłku i kosztów)”
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

To trudna rzecz, z którą próbowałem walczyć, ale w przeszłości nie miałem szczęścia.
Widzę dwie możliwości: albo przekonać kierownictwo, że IE6 stwarza poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa sieci (jako takiej) i że jeśli już, aplikacje intranetowe powinny zostać zaktualizowane, aby uniknąć ryzyka narażenia całej sieci na atak lub przekonać ich pozwalają na przeglądanie sieci przy użyciu przeglądarki Firefox lub Chrome, ale ograniczają IE6 do lokalnego przeglądania aplikacji intranetowych.
I powodzenia!
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli potrzebujesz IE6:
Zaktualizuj wszystkie instalacje IE na stacjach roboczych i używaj
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Menedżerowie zawsze lubią koszt, aby skorzystać z podziału decyzji na podstawie mojego doświadczenia.
Po prostu pokaż mu/jej, że przejście do aktualnej przeglądarki będzie bardziej korzystne niż użycie reliktu IE6.
A jeśli nie możesz przeprowadzić dobrej analizy, być może przejście na inną opcję nie jest na Twoją korzyść.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Zatrudnienie stażysty do aktualizacji aplikacji intranetowych powinno być prawdopodobnie mniej kosztowne niż szeroko zakrojone czyszczenie sieci ze względu na naruszenie bezpieczeństwa wynikające z używania niezabezpieczonej i ignorującej standardy przeglądarki zarówno w intranecie, jak i w Internecie.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się