Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

2003 Server Enterprise Edition nie może uruchamiać aplikacji ASP.NET?


Zastanawiam się, czy ktoś próbował uruchamiać strony ASPX w 32-bitowym systemie Windows Server 2003 Enterprise Edition? Mam dziesiątki produkcyjnych serwerów WWW korzystających ze standardu 2003 i nigdy nie mam tego problemu. To jest to co zrobiłem:
  • Nowa kopia 2003 EE, IIS i ASP.NET jest zainstalowana na dwóch serwerach testowych z bardzo różnym sprzętem, wszystkie z poprawkami.
  • Prosta strona HTML Hello World http://127.0.0.1/Test.htm http://127.0.0.1/Test.htm„działa świetnie we wszystkich przeglądarkach.
  • Kiedy zmienię nazwę tej strony na „ http://127.0.0.1/Test.aspx http://127.0.0.1/Test.aspx", Firefox natychmiast zgłasza błąd„ Połączenie przerwane ". W dziennikach zdarzeń ani w usługach IIS nie ma dodatkowych informacji. Inne przeglądarki również nie mogą wyświetlić strony (raporty IE„ nie mogą wyświetlić strony internetowej ")

Przetestowałem to na domyślnej stronie internetowej, a także na zupełnie nowej stronie internetowej, a także próbowałem przełączać się między ASP.NET 1.1 i ASP.NET 2.0 - nadal otrzymuję ten sam błąd. Mój login to lokalny administrator i bezskutecznie próbowałem przyznać uprawnienia administratora do kont „USŁUGA SIECIOWA”, „ASPNET” i „IUSER_ *”. Ponadto wszystkie podstawowe sztuczki, takie jak ponowne uruchomienie, wyłączenie zapory, ponowna instalacja .NET i IIS, nie działały.
Istnieją dwa inne klucze, które zauważyłem na obu tych serwerach zaraz po zainstalowaniu systemu operacyjnego Enterprise Edition: 1. Początkowo IIS generował wyjątek bezpieczeństwa, gdy próbowałem załadować nawet statyczne strony lub obrazy HTML. Musiałem użyć usług składowych, aby umożliwić aktywację DCOM dla administracji IIS, po czym pliki statyczne zaczęły działać. 2. Kiedy próbuję manipulować niektórymi rozszerzeniami usług internetowych (na przykład nie zezwalaj na rozszerzenia CGI), program MMC ulega awarii i wyświetla komunikat „MMC napotkał błąd w przystawce. Zalecane jest zamknięcie i ponowne uruchomienie programu MMC ”.
Wszelkie porady dotyczące rozwiązania tego problemu będą mile widziane!
PS. Powodem, dla którego próbuję wdrożyć Enterprise Edition, jest to, że obsługuje ponad 4 GB pamięci RAM, a niektóre z moich aplikacji nie są jeszcze gotowe do uruchomienia w 64-bitowym systemie operacyjnym ...
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Istnieją różne rzeczy do sprawdzenia, gdy strona asp.net się boi. Sprawdzanie, czy rozszerzenia są dozwolone, jest jednym z nich, chociaż zwykle pojawia się błąd 404 nie znaleziono, a nie inne rodzaje awarii (jest to celowo fałszywy błąd mający na celu zapobieganie wyciekowi informacji przez potencjalnych hakerów).
Jednak większość rozwiązywania problemów polega na ponownej instalacji .NET Framework, a następnie uruchomieniu aspnet_regiis.exe w celu zresetowania wszystkiego. Tam

nie powinieneś

wystąpią jakiekolwiek różnice między usługami IIS na 2k3EE i 2k3SE.
Pamiętaj też, że IIS nie obsługuje PAE, więc nawet jeśli masz mnóstwo pamięci RAM na swoim komputerze, nadal możesz mieć problemy z używaniem jej w dowolnej puli aplikacji.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

W przeszłości miałem problemy, które w tajemniczy sposób znikały podczas uruchamiania programu „aspnet_regiis.exe -i”
Znajduje się w katalogu Windows \ Microsoft.NET \ Framework \ [Wersja] \.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Miałem podobną sytuację, gdy instalowałem IIS po zainstalowaniu odpowiedniej wersji .NET. Zwykle podczas instalowania platformy .NET nie wykrywa usług IIS i dlatego nie instaluje odpowiednich bibliotek umożliwiających działanie programu ASP.NET.
Jeśli ponownie zainstalujesz platformę .NET z okna Dodaj lub usuń programy, powinno to rozwiązać problem.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Okay, żadna z powyższych odpowiedzi nie zadziałała, więc ostatecznie skorzystałem z pomocy technicznej firmy Microsoft. Problem wydaje się być szerszy niż tylko wersja Enterprise Edition systemu Windows Server 2003 i jest dobrze znany firmie Microsoft. Sprowadza się to do niekompatybilnej wersji pliku asp.dll, która zostaje w jakiś sposób zainstalowana, gdy używasz zwykłych obrazów ISO. Oto kilka szczegółów:

http://support.microsoft.com/?id=907275
http://support.microsoft.com/?id=907275
.
W moim przypadku problem został rozwiązany poprzez ponowną instalację dodatku SP2.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

http://www.visualwin.com/ASP.NET/
http://www.visualwin.com/ASP.NET/
W szczególności sprawdź rozszerzenia usług sieci Web w usługach IIS.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się