Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Jak zbudować rozwiązanie Visual Studio w systemie Linux?


Zawsze używałem Windowsa, mam bardzo ograniczone doświadczenie w Linuksie.
Moje rozwiązanie Visual Studio zawiera 5 projektów C ++ - 4 z nich to biblioteki statyczne, a jedna to główna aplikacja (która korzysta z tych bibliotek statycznych), chcę ją przenieść do Ubuntu.
Nie używam żadnego kodu specyficznego dla systemu Windows, więc po niewielkich zmianach powinienem być w stanie skompilować się pod Linuksem.
Jak to zrobić? Jakiego oprogramowania powinienem używać w systemie Linux? Co powinienem zrobić z bibliotekami statycznymi, czy nadal powinienem używać bibliotek statycznych w systemie Linux? Jak przekonwertować rozwiązanie Visual Studio na coś podobnego do systemu Linux?

upd

co, jeśli po prostu pobiorę Eclipse na Linuksa, a następnie plik po pliku, projekt po projekcie, odtworzę i skopiuję wszystko, od VC ++ do Eclipse? powinno działać, prawda? Mam tylko 100-200 plików, więc można to zrobić ręcznie.
Zaproszony:
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Przychodzą mi do głowy dwie rozsądne opcje. Pierwszym jest utworzenie pliku makefile, który skompiluje wszystko za Ciebie. Kiedyś było narzędzie

Make It So
https://code.google.com/p/make-it-so/
który zrobił to automatycznie. Ich strona wskazuje na zgodność z Visual Studio 2010, może współpracować również z Visual Studio 2012.
Możesz także użyć

cmake
http://www.cmake.org/... Trochę trudniej jest zrobić to dobrze, ale efektem końcowym będzie możliwość skompilowania kodu mniej więcej w dowolnym miejscu.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Użyj xbuild? Tak więc, jeśli zainstalujesz Mono, masz xbuild, który jest wersją OSS msbuild. Możesz po prostu zbudować plik .sln za pomocą czegoś takiego jak „xbuild solution.sln”
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Jeśli Twój kod nie zależy od żadnej konkretnej biblioteki systemu Windows, możesz użyć narzędzia make do zbudowania dowolnej biblioteki lib, bin.
Możesz również podać różne zasady łączenia biblioteki, w zależności od konkretnych wymagań. Możesz również połączyć bibliotekę innej firmy za pomocą narzędzia Make.
Anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik

Potwierdzenie od:

Clion może automatycznie wygenerować plik cmake dla projektu
.sln
w systemie Linux.

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się