Porównaj ceny domen i usług IT, sprzedawców z całego świata

Transfer danych zostaje wstrzymany na kontrolerze LSI 9271 RAID


Mam serwer wyposażony w kontroler LSI 9271-8i RAID, 4 x 4 TB zorganizowany jako RAID-5 i 1 x 8 TB jako JBOD (który w kontrolerze nazywa się RAID-0).
Kiedy kopiuję duże ilości danych (~ 1 TB), zauważam, co następuje: przez kilka pierwszych gigabajtów szybkość transferu jest normalna i ograniczona przez prędkość dysku lub sieci, zwykle ~ 100 MB/s. Ale po chwili przekładnia jest całkowicie zawieszona na ok. 20-30 sekund, następnie ok. 1 GB. Kopiuję dużo plików, każdy o rozmiarze od 10 do 500 MB, a podczas pauzy robocopy pozostaje w pliku i po przerwie przechodzi do następnego. W ten sposób ogólna szybkość przesyłania danych spadnie do ~ 20 MB/s.
Podczas pauzy przeglądanie plików dyskowych nie jest możliwe iw jednym przypadku otrzymałem komunikat o błędzie resetowania kontrolera („Kontroler napotkał błąd krytyczny i został zresetowany”). Również dostęp do danych sterownika za pomocą narzędzia CLI nie jest możliwy podczas tej przerwy (wynik jest wyświetlany po zakończeniu przerwy).
Mogłem zaobserwować to zachowanie podczas kopiowania
  • sieć gigabitowa na wolumin RAID-5
  • sieć gigabitowa w objętości JBOD
  • JBOD na RAID-5
  • RAID-5 do JBOD

Nie ma dla mnie nic podejrzanego: temperatury (dyski, BBU) mieszczą się w dopuszczalnym zakresie, temperatura sterownika wydaje się trochę za wysoka, ale też w specyfikacji. Na macierzy RAID nie są wykonywane żadne kontrole, nie jest wykonywane odzyskiwanie.
Jakieś przypuszczenia?
Przed wymianą kontrolera chcę spróbować zoptymalizować sytuację termiczną. Czy to zachowanie brzmi jak możliwy problem z ciepłem?
Wydaje mi się dziwne, że pierwsze 20-30 GB działa dobrze i nie ma wcześniejszych przerw. Jeśli zostawię serwer sam na chwilę i spróbuję ponownie, kilka GB zostanie skopiowanych ponownie. Jedynym naiwnym dla mnie wytłumaczeniem jest to, że kontroler za bardzo się nagrzewa. Dlaczego kontroler, a nie dyski? Dyski RAID-5 mają 7200 obr./min i są bardzo blisko siebie, podczas gdy pojedynczy dysk JBOD ma 5400 obr./min i ma dużo powietrza wokół. Byłoby dziwne, gdyby obaj mieli takie same objawy przegrzania.
Zaproszony:

Aby odpowiedzieć na pytania, Zaloguj się lub Zarejestruj się